Hazard i narkotyki

DSC02150

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli 8 automatów, służących do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz blisko 1500 zł w gotówce. Dodatkowo w trakcie czynności zostali zatrzymani dwaj mężczyźni podejrzewani o posiadanie narkotyków. Ustawodawca za nielegalne prowadzenie gier hazardowych przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę, natomiast za posiadanie zabronionych substancji grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostrowieccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Kielcach prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ostrowieckiego rynku nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Działania prowadzone były w dwóch lokalach na ternie miasta. Podczas czynności w pierwszym z lokali funkcjonariusze zabezpieczyli 4 takie automaty, telefon komórkowy, router wraz modemem oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie z przestępstwa. Dodatkowo w lokalu został zatrzymany 34-letni mężczyzna, który posiadał przy sobie 3 gramy amfetaminy. Ponadto uczestniczący w działaniach policyjny pies służbowy wyspecjalizowany do wyszukiwania narkotyków znalazł schowane w lokalu ponad 1,5 grama amfetaminy.

Podczas prowadzonych w tym samym czasie działań w innym lokalu na terenie miasta funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 4 automaty służące do gier hazardowych, router z modemem, telefon komórkowy oraz pieniądze. W lokalu został zatrzymany 29-latek, u którego znaleziono blisko 5 gramów suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Automaty, routery i modemy oraz pieniądze z obydwu lokali zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Kielcach, a okoliczności sprawy zostaną wyjaśnione podczas prowadzonego postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna. 29 i 34-latek odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Polecamy również