Pijani kierowcy na drogach

DSC04640

Pomimo licznych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Tylko wciągu dwóch dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 2 osoby poruszające się na tzw. „podwójnym gazie”.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą intensywne czynności w celu zapewnienia porządku. Jednym z priorytetów ostrowieckich stróżów prawa jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dlatego policjanci zawsze zwracają uwagę na przewinienia kierowców, które mogą doprowadzić do tragedii ale najbardziej  ich uwaga skupia się na tych, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło przedwczoraj przed godziną 19. Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie miasta porusza się samochód osobowy marki Honda, którego kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu. Patrolujący miasto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic w mieście napotkali wskazany pojazd. W trakcie kiedy mundurowi podjechali do osobowej Hondy zauważyli jak kierowca przesiada się na miejsce pasażera. Szybko wyszło na jaw co było powodem takiego zachowania mężczyzny. Okazało się, że 24 -latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierujący „wpadł” w ręce mundurowych wczoraj w godzinach rannych na jednej z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego. 45-latek kierował samochodem osobowym marki Mitsubishi mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za co grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności! Dodatkowo 45-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a młodszy z mężczyzn zostanie ukarany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Apeli nigdy zbyt wiele, ale pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim od nas samych.

 

Polecamy również