Plac budowy w PSP nr 14

remont psp14

Wymiana oświetlenia na nowoczesne i energooszczędne, wymiana podłóg i drzwi, kapitalny remont węzłów sanitarnych, malowanie ścian. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 przechodzi gruntowny remont, którego koszt wyniesie 2 mln 700 tys. zł.

-Remontowana jest także sala gimnastyczna, a cały obiekt będzie gotowy na 1 września- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego DSC02021DSC02040DSC02047DSC02024DSC02022DSC02043DSC02042DSC02046boisko psp14DSC02029Jarosław Górczyński. – Uczniowie będą mieli dużo lepsze warunki do nauki. Jest to bardzo dobra szkoła z tradycjami. Pracują tu wspaniali pedagodzy. Najlepsza inwestycja to inwestycja w oświatę i dzieci. Remont w połowie finansowany jest ze środków zewnętrznych. Nasze miasto jest bardzo dobrze przygotowane o aplikowanie o takie fundusze. Mamy bardzo dobre projekty i nie zaciągamy kredytów. Dlatego stać nas na to, żeby starać się o środki unijne. Mamy wkład własny w przeciwieństwie do wielu innych samorządów, które są zadłużone. Jak wiadomo życie na  kredyt  nie sprawdza się.

1 września uczniowie PSP 14 nie poznają swojej szkoły.

– Naszą ogromną bolączką do tej pory były węzły sanitarne – mówi dyrektor PSP nr 14 Katarzyna Goworek. – Bardzo się cieszymy, że po remoncie łazienki będą na miarę XXI wieku. Będzie łazienka dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla tych uczniów będzie także dodatkowa winda tak, żeby mogli korzystać ze wszystkich sal w szkole. Jest to bardzo wytężony okres prac dla wykonawców oraz dla nas. Od 1 września nasza szkoła zmieni oblicze.

Oprócz generalnego remontu w PSP 14 trwa budowa boiska wielofunkcyjnego na terenie PSP nr 4. W pozostałych szkołach i przedszkolach także trwają mniejsze remonty.

Nowoczesna szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją
infrastruktury sportowej

Lata realizacji: 2018-2019

Wartość projektu: 6 760 120,65 zł

Wydatki kwalifikowane: 3 999 130,13 zł

Dofinansowanie: 2 999 347,60 zł

Źródło dofinansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

Opis projektu:

Projekt obejmuje osiem szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski. Działania w ramach projektu:

  • Modernizacja szatni w PSP Nr 3 – zakończono

  • Montaż platform przyschodowych i podjazdu dla osób niepełnosprawnych
    w PSP Nr 14 –zakończono

  • Modernizacja boiska przy PSP Nr 14 – zakończono

  • Modernizacja boiska przy PSP Nr 4 – w trakcie realizacji

  • Modernizacja PSP Nr 14 – w trakcie realizacji

  • Dostawa pomocy dydaktycznych – w trakcie realizacji wyposażenie pracowni językowych. Pozostałe pomoce do pracowni matematycznych i przyrodniczych (tablice interaktywne, laptopy, mikroskopy, teleskopy, wizualizery, rzutniki, aparaty fotograficzne) zostały dostarczone.

Zakres kompleksowej modernizacji PSP Nr 14

1. Modernizacja całego segmentu „E” – malowanie ścian i sufitów w sali gimnastycznej, cyklinowanie i lakierowanie istniejącego parkietu wraz z malowaniem linii boisk; zamontowanie nowych kotaro-siatek umożliwiających podział sali na sektory, remont łazienek i pomieszczeń sanitarnych (prysznice); wymiana drzwi; wymiana istniejących opraw oświetleniowych na oprawy LED, wymiana przewodów oświetleniowych i tablic piętrowych.

2. Wymiana istniejącego energochłonnego oświetlenia na oświetlenie LED na korytarzach,
w szatniach i w pozostałych segmentach „D”, „A” i „B”.

3. Wymiana wszystkich tablic piętrowych w segmentach „D”, „A” i „B”.

4. Wymiana podłóg z PCV na wykładzinę na korytarzu w segmencie „D” –
I piętro oraz w wytypowanych salach lekcyjnych w pozostałych segmentach.

5. Ułożenie wykładziny na schodach we wszystkich segmentach.

6. Modernizacja węzłów sanitarnych (glazura, terakota, baterie prysznicowe, baterie umywalkowe, umywalki, pisuary, miski ustępowe) we wszystkich segmentach.

7. Modernizacja węzła sanitarnego na parterze segmentu „D” z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych.

8. Wymiana drzwi wewnętrznych wraz z ościeżnicami w wytypowanych pomieszczeniach we wszystkich segmentach.

Wartość robót: 2 643 169,40 zł

Termin realizacji: 30.08.2019 roku

Wykonawca: AG Petrol Anna Górlicka, Skarżysko Kamienna

Polecamy również