Przedszkolaki u strażaków

Tradycyjnie miesiąc maj jest okresem, w którym obchodzone są Dni Ochrony Przeciwpożarowej.

W ramach tych obchodów Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim nawiązując do corocznej tradycji popularyzacji zagadnień szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej organizuje od 1 maja do 31 maja br. akcję „Dni Ochrony przeciwpożarowej”. Komendę Powiatowa PSP w Ostrowcu Św. odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 16 w Ostrowcu Św.
-Dzieci mogą poznać sprzęt ratowniczo – gaśniczy, który każdego dnia wykorzystywany jest przez strażaków podczas ich codziennej pracy. Istotnym elementem naszego sstrazacy dziecistrazacy dzeci 2potkania było przekazanie informacji dzieciom o odpowiednim zachowaniu się w sytuacji zauważenia pożaru lub wypadku.- mówi Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. -Strażacy przypomnieli uczniom numery telefonów ratunkowych oraz udzielili wskazówek jak powiadomić odpowiednie służby o zagrożeniu. Największe wrażenie na uczniach zrobiło obejrzenie wozów bojowych, zapoznanie się z ich wyposażeniem oraz nałożenie specjalistycznego ubrania używanego przez naszych ratowników.
Dzieci kończąc swoją wizytę obiecały pomagać strażakom w zapobieganiu powstawania pożarom, przekazując w rodzinnych domach zdobytą wiedzę.

Foto. PSP Ostrowiec

Polecamy również