Perspektywa na kasę

prespektywa na kase czolo

Dzisiaj w Hotelu „Red” w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się kolejne spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące perspektywy unijnej w latach 2014- 2020. Dzięki tego typu spotkaniom osoby zajmujące się działalnością gospodarczą wiedzą jak łatwiej pozyskać pieniądze od Unii Europejskiej na rozwój swojej działalności.
– Bardzo mi zależy na tym, żeby nasi przedsiębiorcy mieli jak najlepsze i jak najwięcej informacji o tym jak należy aplikować o fundusze unijne – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Niejednokrotnie potrzeba bardzo wielu dokumentów niezbędnych do przedłożenia w urzędach. Im więcej środków pozyskamy dla Ostrowca tym lepiej. Każda dodatkowa inwestycja to nowe miejsca pracy, a na tym zależy mi najbardziej. Nasze miasto planuje w najbliższej przyszłości szereg inwestycji jak na przykład przebudowę dróg i to też jest ważne dla biznesmenów. Ostrowiec może obecnie poszczycić się ponad 20 hektarami w jednym kawałku terenów inwestycyjnych. Jest to ewenement nie tylko na skalę naszego województwa. Ten obszar znajduje się w strefie przemysłowej, a to oznacza, że każdy nowy zakład produkcyjny nie będzie uciążliwy dla mieszkańców. Są już pierwsi chętni, którzy chcą inwestować na tych terenach. Mnie najbardziej zależy na zakładach pracy dających zatrudnienie w produkcji. Produkcja pociąga za sobą rozwój innych gałęzi gospodarki. Niebawem w urzędzie miasta nasz pracownik będzie pełnił rolę koordynatora. U niego osoby zainteresowane pozyskaniem środków unijnych zdobędą potrzebne informacje. Jednym słowem w Ostrowcu jest klimat dla biznesu, a nasze firmy posiadają ogromny potencjał. W sumie te firmy zatrudniają kilkanaście tysięcy osób. Ci ludzie tworzą klimat i charakter naszego miasta.
Do najważniejszych inwestycji jakie czeka Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński zaliczył modernizację Ostrowieckiego Browaru Kultury.
– To jest obiekt dla nas i dla przyszłych pokoleń. Na modernizację browaru możemy dostać ponad 21 milionów złotych – dodał pan prezydent.
Krzysztof Kasprzyk z departamentu Europejskiego Funduszu Regionalnego poinformował między innymi o tym na jakie środki mogą liczyć przedsiębiorcy.
– Pierwszy konkurs dedykowany jest na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Konkurs zostanie uruchomiony 29 marca i do końca kwietnia będzie można składać wnioski. 80 milionów złotych to kwota jaką będziemy dysponować w pierwszym konkursie. Maksymalne dofinansowanie jednego projektu to 200 tysięcy euro. Pieniądze te mogą zostać przeznaczone na doposażenie firm w maszyny i urządzenia oraz na roboty budowlane- powiedział Krzysztof Kasprzyk.DSC05831DSC05832DSC05833DSC05834DSC05829DSC05830DSC05835DSC05837DSC05840DSC05841szansa na kase od unii
Spotkanie przypadło do gustu przedsiębiorcom.
– To jest bardzo dobra inicjatywa ze strony Pana prezydenta – mówi Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Marcin Jabłoński. – To kolejne spotkanie w tej formule, a my możemy się bardzo wiele dowiedzieć w jaki sposób pozyskać środki zewnętrzne. Mnie jako przedsiębiorcy cieszy to, że prezydent Ostrowca zrealizował bardzo wiele ze swoich wyborczych obietnic. Szczególnie ważne jest to, że zawiązało się partnerstwo z przedsiębiorcami. To napawa optymizmem.
W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu przedsiębiorców z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Polecamy również