Super akcja

akcaj czolo

-Miasto Ostrowiec Świętokrzyski przystąpiło do akcji „Nie nowotworom u dzieci” -mówi prezydent Jarosław Górczyński. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez fundację Ronalda McDonalda. Miasto starało się i ubiegało o te badania już od dłuższego czasu i chciałbym móc podziękować wszystkim paniom radnym które bardzo mocno zaangażowane były w tą akcję w szczególności liderkom obecnym na tej Sali konferencyjnej pani przewodniczącej Irenie Rendudzie- Dudek oraz pani Joannie Pikus.

-Badaniami objęte są dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat- mówi Joanna Pikus-wykonują je radiolodzy, na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych. W czasie badania lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny .Fundacja Ronalda McDonalda już od 2005 roku prowadzi Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci, zapraszając dzieci 
na pokład specjalistycznego ambulansu medycznego. Pojazd jest klimatyzowany i całkowicie niezależny od zewnętrznych źródeł energii i wody. Mobilność pozwala na prowadzenie badań w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju, a jedynym ograniczeniem jest kalendarz i dostępność terminów. Dlaczego programy badań Fundacji są tak atrakcyjne dla rodziców? Ponieważ są adresowane do wszystkich dzieci i dotyczą tych dziedzin zdrowia, które nie są objęte publiczną opieką zdrowotną.

-W Ostrowcu ambulans stanie na płycie rynku naszego miasta , badania będą przeprowadzane w dwóch gabinetach- mówi pani Irena Renduda Dudek -w dniach od 22 kwietnia do 23 kwietnia. Zgłoszenia i rejestracja odbywa się telefonicznie w dniach 14 i 15 kwietnia w godzinach 8:30- 10:00 pod numerami telefonów 605-064-746 oraz 603-843-283.W akcji może wziąć udział 200 dzieci z naszego miasta- jeśli okaże się że nie ma pełnego kompletu zgłoszeń czas zostanie wydłużony o kolejne dwa dni czyli 18 i 19 kwietnia. Niestety nie da się tej cyfry 200 dzieci przekroczyć gdyż są to konkretne terminy badań-dodaje Irena Renduda Dudek.

Polecamy również