„Pod Wiatr” w USA

podw czolo

Ostrowiecki zespół szantowy „Pod Wiatr”, już po raz drugi wziął udział w festiwalu muzyki żeglarskiej Ballads and Brews w Bay City, niedaleko Chicago w Stanach Zjednoczonych.pod wi1podw2podw3podw4podw5

Muzycy z zespołu „Pod Wiatr”, po raz pierwszy do Bay City pojechali w ubiegłym roku i tak się spodobali, że organizatorzy jednego z największych festiwali marynistycznych, zaprosili ich także na tegoroczną edycję. Przygoda „za Wielką Wodą” była o tyle ciekawa, że łączyła się z odbywanym co kilka lat The Tall Ship Celebration – zlotem żaglowców. Zanim ostrowczanie dotarli do krainy wielkich jezior, zwiedzali Nowy Jork i jego największe atrakcje turystyczne – Central Park, Times Square i panoramę miasta z Empire State Building.

– Kiedy dotarliśmy do Bay City, zostaliśmy bardzo miło przywitani przez naszych przyjaciół. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do Lumber Baron’s posłuchać muzyki Bluegrass na żywo. Następnie gościliśmy w restauracji Stain House, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Tall Ship Celebration 2016. Wspaniała atmosfera jam session, muzyka na żywo dały znać, że rozpoczął się zlot żaglowców w Bay City – relacjonuje Radek Wójtowicz. – Pierwszego dnia zlotu zagraliśmy trzy koncerty, potem oglądaliśmy żaglowce. Widok wielkich statków na rzece Saginaw był niesamowity.

Kolejny dzień to również koncerty, spotkania z innymi muzykami i Polonią.

– Amerykanie, którzy słuchali naszej muzyki, potem podchodzili zaciekawieni, pytając skąd jesteśmy. Była to też okazja to zareklamowania naszego kraju – dodaje muzyk.

Ostrowczanie rozstawili nawet specjalne stoisko z materiałami reklamowymi osób i instytucji, które pomogły w wyjeździe. Są to Miejskie Centrum Kultury, Małgorzata Kuryga, Tomasz i Ala Wierzbiccy, Piotr Maj, senator Jarosław Rusiecki, Urząd Miasta w Ostrowcu , Muzeum Historyczno – Archeologiczne w Ostrowcu i Zajazd pod Caryńską.

Polecamy również