Gwarno i wesoło w „Smyku”

smyk wakacja

 

W Niepublicznym Przedszkolu Smyk pomimo wakacji gwarno i wesoło, bo placówka od początku istnienia pracuje w systemie całorocznym. Z takiego rozwiązania cieszą się zarówno przedszkolaki jak i rodzice małych Smyków, którzy latem nie muszą się martwić o organizację czasu dla swoich dzieci.

– Wakacje w naszym przedszkolu to przede wszystkim czas zabawy – mówi dyrektor przedszkola Kinga Wnuk.- Co roku o tej porze mamy zaplanowane tematyczne tygodnie, w ramach których nasze Smyki podejmują szereg aktywności – rysują, gotują, bawią się w teatr, tańczą, śpiewają, eksperymentują, zdobywają nową wiedzę, a przy tym dużo czasu spędzają na dworze. Jest to również bardzo dobry czas na adaptację nowych przedszkolaków.

Smyk powstał w 2003 roku jako pierwsze w Ostrowcu niepubliczne przedszkole. Od początku słynie z nowatorskich rozwiązań. Realizuje program wczesnej nauki czytania, prowadzi zajęcia metodą TRIZ-Pedagogiki, bierze udział w projektach międzynarodowej organizacji AIESEC, wdrożyło autorski program edukacji dwujęzycznej. Za swoją pracę otrzymało wiele wyróżnień m.in. Certyfikat Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.

 

 

 

Polecamy również