W Ostrowcu powstanie strzelnica

dsc09025

Podczas sesji rady miasta radny Kamil Stelmasik zaproponował wybudowanie w naszym mieście strzelnicy. Pomysł spodobał się innym radym oraz prezydentowi miasta.

-Ostatni raz Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta odbyły się w maju 2012 roku. W wydarzeniu tym organizowanym rok rocznie brało udział średnio 50-60 osób, pasjonatów strzelectwa, harcerzy, strzelców i zupełnych nowicjuszy, którzy chcieli spróbować swoich sił w tego typu rywalizacji- mówi radny Kamil Stelmasik. – Miasto jak wiemy skupuje coraz więcej terenów inwestycyjnych, co świadczy tylko i wyłącznie o dobrej gospodarności i działaniu zgodnie z przyjętą wizją i strategią. W związku z tym, że terenów nadających się pod urządzenie miejskiej strzelnicy sportowej przybywa, wnioskuję o wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni na ten cel. Uważam, że w wyniku współpracy odpowiednich spółek miejskich jesteśmy w stanie przygotować odpowiednio tanio i sprawnie teren na minimum 4 stanowiska strzeleckie, o długości osi strzeleckiej do 100 metrów. Budowla taka powinna obejmować również usypanie wałów ziemnych do 4metrów wysokości, odpowiedniego kulochwytu oraz zadaszonej wiaty ze stanowiskami strzeleckimi. W Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje pasjonatów strzelectwa. Należy też zauważyć, że strzelnica mogłaby być wykorzystywana przez lokalne koła łowieckie. Gdyby w miejscu tym zorganizować odpowiednią infrastrukturę, jak ławki, stoły czy palenisko, służyłaby także rekreacji na świeżym powietrzu, organizacji turniejów, zawodów, ale także spotkań edukacyjnych czy warsztatów. Jestem przekonany, że tak zorganizowana strzelnica będzie kolejnym miejscem w naszym mieście sprzyjającym aktywnemu spędzaniu wolnego czasu i w pełni pozwoli rozwijać mieszkańcom miasta zainteresowania związane ze strzelectwem. Może się też stać elementem uzupełniającym ofertę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pomysł z otworzeniem strzelnicy w mieście spodobał się także radnemu Dariuszowi Kaszubie.

– W pełni popieram mojego kolegę radnego. W naszym mieście funkcjonowały kiedyś dwie strzelnice, a teraz mnie ma żadnej. Uruchomienie nowej strzelnicy pozwoliłoby na uprawianie pięknego sportu jakim jest strzelectwo – powiedział radny Dariusz Kaszuba.dsc09027dsc09017

Koncepcję popiera także prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Na pewno znajdzie się miejsce, gdzie będzie można wygospodarować teren na strzelnicę – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Przy niewielkim nakładzie finansowym taki teren rekreacyjny może powstać w naszym mieście.

Polecamy również