Bohaterowie na jubileusz

Obchodzony dzisiaj jubileusz 25- lecia straży miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim był wyjątkowy, a to za sprawą pięciu bohaterów, którzy uratowali życie mieszkańcom Ostrowca. Odwiedli desperata od skoku z wysokości, uratowali życie kobiecie, która podcięła sobie żyły, a jeden z funkcjonariuszy wyciągnął z wody tonącego. Nasi bohaterowie to: Krzysztof Karcz, Jacek Mrozowicz Szczepan Górczyński, Grzegorz Dziadowicz, Piotr Matuszewski.

Strażnikom za ich codzienny trud podziękowania złożył prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński.

– Bardzo chciałbym podziękować Państwu za Waszą pracę na rzecz mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Jesteście bardzo potrzebni i nie zamierzam likwidować formacji straży miejskiej. Pilnujecie porządku i jesteście dobrze postrzegani w naszym społeczeństwie. Dzień Straży Miejskiej jest odpowiedni na podsumowanie Waszej pracy. Jak się okazuje strażnik nie tylko pilnuje porządku, ale także ratuje życie. Mamy wśród Was bohaterów.

Strażnicy bardzo dobrze współpracują z radnymi miejskimi.

– To już 25 lat jak straż miejska działa w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi przewodnicząca rady miasta Irena Renduda- Dudek. – Jesteście zawsze tam, gdzie jesteście potrzebni. W imieniu radnych miejskich chciałabym złożyć gratulacje za profesjonalizm i życzyć samych sukcesów w pracy i życiu osobistym.

Komendant straży miejskiej Andrzej Kaniewski przypomniał początki funkcjonowania formacji w naszym mieście.

– Na początku było ośmiu strażników, którzy pracowali tylko na pierwszą zmianę, a nie jak obecnie w systemie trzyzmianowym – mówi komendant Andrzej Kaniewski. – Strażnicy pożyczali kajdanki i pałki służbowe od policjantów. Samochód „Nysa” wynajmowany był od Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Nie było odpowiednich środków łączności. To był trudny okres przemian gospodarczych z rozwojem niekontrolowanego handlu ulicznego i masowym przyjazdem „turystów” zza wschodniej granicy. Obecnie mamy 33 strażników, monitoring wizyjny, bardzo dobre środki łączności. Jest wiele patroli interwencyjnych i strażnicy rewirowi. Jednostka jest nowoczesna i dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Jak się okazuje w ostrowieckiej straży miejskiej pracuje ośmiu strażników, którzy zaczynali swoją karierę w tej formacji 25 lat temu. Są to: Sławomir Wójcik, Witold Ramos, Robert Mazur, Marek Dzioba, Artur Ziołkowski, Dariusz Kozioł, Zbyszek Szelągiewicz..Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody i odznaczenia. Gratulujemy bohaterom i jubilatom, a wszystkim strażnikom miejskim życzymy samych sukcesów.

 DSC07540DSC07524DSC07530DSC07534DSC07518DSC07510DSC07512DSC07526DSC07517DSC07515DSC07510DSC07538DSC07521DSC07513DSC07540

Polecamy również