Cios w narkotykowy proceder

cios

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Kielcach, zatrzymali 39-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Mężczyzna jest podejrzany o przemyt znacznej ilości narkotyków. Ustawodawca przewidział za to przestępstwo karę od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację o mającym przemieszczać się po terenie województwa świętokrzyskiego pojeździe, w którym mężczyzna miał przewozić znaczną ilość narkotyków. Natychmiast zweryfikowaniem tej informacji zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Wczoraj wspólnie z ostrowiecką drogówką policjanci zatrzymali 39-letniego ostrowczanina w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego, w trakcie gdy ten przewoził ukryte w pojeździe narkotyki. Po szczegółowym przeszukaniu pojazdu okazało się, że zatrzymany mężczyzna narkotyki ukrył pod podwoziem pojazdu za plastikowymi osłonami. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili foliowe torby z suszem roślinnym wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana, łącznie blisko 3 kg gotowego produktu. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 2 telefony komórkowe oraz gotówkę w euro i złotówkach w kwocie blisko 8000 złotych jak również dwa pojazdy które mogły być wykorzystywane do przemytniczego procederu. W trakcie działań policjanci ustalili, że zatrzymany 39-latek przywiózł narkotyki z Holandii. Funkcjonariusze będą ustalać od kogo pochodził zabezpieczony susz, oraz od kogo miał on trafić. Zatrzymanie osób które brały udział w przestępczym procederze wspólnie z 39-latkiem to tylko kwestia czasu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczony susz do specjalistycznego laboratorium. Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury Okręgowej decyzją sądu 39-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za przemyt znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Foto. Świętokrzyska Policjacios1cios2cios3

 

 

Polecamy również