(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA – TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018

tydzien bibliotek

Maj jest miesiącem inaugurującym kampanie czytelnicze w ramach tygodnia bibliotek. Główną ideą kampanii jest zachęcanie do czytania, dzielenia się książkami oraz korzystania z innych form czytelnictwa.

Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. jak co roku przyłącza się do ogólnopolskiej akcji – mówi Barbara Bakalarz-Kowalska, dyrektor biblioteki. Hasłem tegorocznego XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest: (Do)wolność czytania. Słowo „dowolność” wskazuje na wyłączne od własnej woli nieskrępowane nakazami, przepisami, „wolne” czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), jak również dostęp do biblioteki.

W tym roku, w ramach Tygodnia Bibliotek zapraszamy na kiermasz książki różnorakiej (8-20 maja), który jest organizowany już po raz 4. przez naszą bibliotekę. Mamy w ofercie książki już od 1 zł. i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Książka to nie tylko treść, ale również okładka, która ma zachęcać do sięgnięcia po nią. Zapraszamy 15 maja na wystawę grafiki okładek książek zaprojektowanych przez Tadeusza Kurka – artystę plastyka związanego z naszą uczelnią.

W ramach tygodnia bibliotek organizujemy również spotkanie autorskie z Krystyną Kurczab-Redlich, reportażystką, dziennikarką, autorką książek o współczesnej Rosji, która będzie opowiadać o swojej ostatniej książce: Wowa. Wołodia.Władymir. Tajemnice Rosji Putina. Na spotkanie zapraszamy 25 maja.

Rozpoczynamy również amnestię w bibliotece, która dotyczy studentów naszej uczelni przetrzymujących książki z biblioteki. W Tygodniu Bibliotek można oddać książki bez naliczonej kary bibliotecznej. Amnestia obowiązuje od 8-20 maja.plakat tygodnia bibliotek_2018

Mamy nadzieję, dodaje Barbara Bakalarz-Kowalska, że każdy miłośnik książek znajdzie coś dla siebie. I pamiętajmy – (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości.

Polecamy również