Ambitna rywalizacja

I Turniej Tenisa Stołowego

o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniach 14.11.16 do 18.11.2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbył się I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSS. W rozgrywkach wzięło udział dwunastu zawodników trenujących w Klubie Olimpiad Specjalnych RYWAL – działającym przy ZSS. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe.

Grupa pierwsza – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, w której znaleźli się: Łojek Patrycja, Gierada ar1ar2ar3ar4ar5ar6ar7Piotr, Swat Krzysztof, Zugaj Grzegorz, Tekierka Tomasz, Szczepański Kamil. Grupa druga – uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy, do której trafili: Longina Lipka, Bilewicz Rafał, Adamczyk Damian, Dwojak Grzegorz, Wosiek Krzysztof i Mroczkowski Bartosz.

Zawody pozwoliły uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności nabytych podczas całorocznych zajęć sportowych organizowanych w szkole w różnych formach.

Celami głównymi turnieju były:

popularyzacja tenisa stołowego wśród uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

– stworzenie możliwości rywalizacji i sprawdzenie umiejętności zawodników,

– integracja uczniów ZSS w Ostrowcu Św.

Zwycięzcą turnieju w grupie pierwszej został Piotr Gierada zaś następne miejsca zajęli kolejno: T.Tekierka, K.Swat, P. Łojek, G. Zugaj i K.Szczepański.

Zwycięzcą turnieju w grupie drugiej został Rafał Bilewicz a następne miejsca zajęli kolejno: D. Adamczyk, G. Dwojak, L.Lipka, K. Wosiek i B. Mroczkowski.

Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczyste dekoracja zawodników, wręczenie pucharów, medali oraz dyplomów pamiątkowych.

Mam nadzieję, że zawody na stałe wpiszą się do kalendarza szkolnych imprez – mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Elżbieta Rutecka.

Nasi uczniowie – mimo pewnych ograniczeń, wykazują się ogromnymi umiejętnościami jeśli chodzi o zajęcia artystyczne czy zawody sportowe. Zawsze chętnie biorą w nich udział i zawsze zdobywają najwyższe noty, trofea sportowe czy nagrody przez co wzmacnia się ich wiara we własne siły, wzrasta motywacja do dalszej pracy oraz podwyższa się ich poczucie własnej wartości.

To bardzo ważny element pracy edukacyjnej, wychowawczej i rewalidacyjnej – podkreśla Elżbieta Rutecka.

Nad całością turnieju czuwali nauczyciele: Chamera Mariusz, Krajewski Ernest, Wołowiec Justyna i Buczałowska Justyna.