Wielki pożar odpadów

odpady-czolo

Od godziny 5.50 w dniu 1 grudnia 2016 r. straż pożarna gasiła czwarty już w tym roku pożar w zakładzie przerobu i recyklingu odpadów przy ul. Elaboracja w Wąchocku. Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono, że ogień płonie w czterech niezależnych punktach. Trzy zarzewia zostały szybko ugaszone. Na terenie akcji prowadziły działania zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach i Kielcach oraz ochotnicze straże pożarne z powiatu starachowickiego. Akcję wspomagał ciężki sprzęt w postaci koparko-ładowarki, która transportowała nadpalone tekstylia celem dokładnego przelewania.

Na miejsce zdarzenia w godzinach rannych przybyli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na Elaborację przybyli również: zastępca prezydenta Starachowic Jerzy Miśkiewicz oraz burmistrz miasta i gminy Wąchock Jarosław Samela.

Strażacy do wieczora prowadzili intensywne działania mające na celu całkowite ugaszenie hałdy, na której płonęło kilkaset metrów sześciennych tekstyliów.odpadyodpady1

Na przełomie bieżącego roku jednostki straży pożarnej interweniowały na Elaboracji już czterokrotnie. Dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności dwóch poprzednich pożarów z września 2016 roku jest przedmiotem czynności organów dochodzeniowych.

Foto. PSP Starachowice

Polecamy również