Manifestacja KOD w Ostrowcu

kod-czolo

Kilkadziesiąt osób wzięło dzisiaj udział w manifestacji zorganizowanej przy ulicy Kościelnej przez członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji. Manifestacja została zorganizowana w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

– Przede wszystkim chcemy uczcić pamięć robotników, którzy zginęli w wyniku wprowadzeniu stanu wojennego w naszym kraju- mówi Krzysztof Sidowski, reprezentujący KOD w Ostrowcu. – Chcemy też oddać hołd hutnikom, którzy odważyli się przystąpić do strajku. Dzisiejsze spotkanie to także protest przeciwko łamaniu konstytucji w naszym kraju. Chciałbym podkreślić, że my nie protestujemy przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości tylko przeciwko łamaniu prawa. Nie chcemy, żeby po raz kolejny doszło do tego co miało miejsce w czasach tzw. „komuny” czyli do łamania praw człowieka. Oczywiście dzisiaj nie dochodzi do aresztowań, ale w naszym kraju zaczyna dziać się coraz gorzej jeżeli chodzi o praworządność. Wprowadzenie zakazu zgromadzeń, ustawa o policji, zła polityka zagraniczna, niszczenie oświaty, zamykanie szkół gimnazjalnych. Z tym się nie zgadzamy i przeciwko temu protestujemy.

Wspólnie z KOD w manifestacji uczestniczyli także sympatycy .Nowoczesnej.dsc00550dsc00551dsc00552dsc00553dsc00556dsc00557dsc00559

Polecamy również