Piękna wigilia w „Dwunastce”

wig125

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i najbardziej rodzinny okres w całym roku. Kultywując polską tradycję 21 grudnia o godzinie 16.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice Zespołu Edukacyjnego „Dwunastka” mieszczącego się przy ul. Bałtowskiej oraz Rada osiedla Koszary w ramach integracji lokalnej wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole. Dyrektor Monika Domagała powitała zaproszonych gości: księdza proboszcza Dariusz Kowalski, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Pan Stanisław Choinka, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Pani Joanna Pikus, siostrę dyrektor Niepublicznej Placówki Opiekuńczo Wychowawczej ,,Nasz Dom” Elżbietę Kot.

Uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Anetę Gawlak i księdza Piotra Grabowskiego.

Ciepła atmosfera oraz niezwykła scenografia sprawiły, że zgromadzeni poczuli się jak w jednej wielkiej rodzinie. Pięknym akcentem ukazującym poczucie wspólnoty było wspólne zaśpiewanie piosenki przez dzieci, rodziców, nauczycieli i panią dyrektor.

Następnie wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia świąteczne i razem śpiewali kolędy i pastorałki. Wszystkim smakowały pierogi, kapusta z grochem, śledzie i inne potrawy.

Dzień ten był naprawdę wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że takie spotkania przy wigilijnym stole staną się tradycją „Dwunastki”.

Teresa Tłuczkiewiczwig12 wig121wig123 wig126wig127wig128

Ewa Lis

Polecamy również