Fałszywy sędzia

radowozz222

Na okres 3 miesięcy została wczoraj aresztowana 32 –letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego, którą w miniony poniedziałek zatrzymali policjanci z Wydziału do wali z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Śledczy podejrzewają, że kobieta podając się za sędziego Sądu Okręgowego powoływała się na wpływy w różnych państwowych instytucjach i w zamian za otrzymanie 40 000 złotych oferowała pomoc przy wcześniejszym zwolnieniu osób osadzonych w areszcie śledczym. Teraz 32 –latce może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.    

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości o charakterze korupcyjnym od pewnego czasu przyglądali się działalności 32 –letniej mieszkanki powiatu skarżyskiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że kobieta mogła się podawać za sędziego Sądu Okręgowego, powoływać się na wpływy w różnych państwowych instytucjach i proponować pomoc przy wcześniejszym zwolnieniu osób osadzonych w areszcie śledczym.

Skrupulatna praca policjantów doprowadziła do zebrania materiału dowodowego pozwalającego na zatrzymanie 32 –latki, które miało miejsce w poniedziałkowy wieczór. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta w zamian za oferowaną pomoc oczekiwała otrzymania 40 000 złotych.  

Wczoraj mieszkanka powiatu skarżyskiego została doprowadzona do Sądu Rejonowego w Kielcach, który zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i jest to dopiero początek ich pracy.  

Teraz 32 –latka odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Może jej grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

Polecamy również