Dwudziestu dwóch pijanych kierowców

DSC04640

Nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez świętokrzyskich policjantów nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Tylko wczoraj na terenie całego województwa  policjanci zatrzymali do kontroli 22 takie osoby. Jednym z nich był 52 –letni mieszkaniec Skarżyska – kamiennej, który mając w organizmie 4 promile alkoholu spowodował kolizje drogową.  Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdem oraz kara wysokiej grzywny.

Z pewnością nikt nie ma żadnych wątpliwości, że nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Z tego względu świętokrzyscy policjanci podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie ich z naszych dróg. Pomimo tego nadal zdarzają się skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które świadomie decydują się na kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Do takiej sytuacji doszło wczoraj około godziny 17 na terenie skarżyskiego powiatu. Wtedy to, 52 –letni kierujący dostawczym volkswagenem otarł się o zaparkowanego opla w miejscowości Lipowe Pole. Mężczyzna nie zatrzymał się i odjechał. Ostatecznie po kilkunastu minutach 52 –latek zatrzymał się  wjeżdżając w bramę garażową znajdującą się przy ul. Rejewskiej  w Skarżysku – Kamiennej. Tam kierowca dostawczego auta został ujęty przez właściciela wcześniej uszkodzonej osobówki. Tuż po tym jak na miejsce dojechali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej jednostki Policji okazało się ze kierujący dostawczym autem jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu.

Również wczoraj w Miedzianej Górze został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Po godzinie 12 policjanci z Komisariatu Policji w Strawczynie otrzymali informację, że przez tą miejscowość porusza się osobowy opel, a tor jego jazdy może wskazywać, iż mężczyzn, który znajduje się za kierownicą może być pijany. Natychmiast we wskazany rejon zostali skierowali mundurowi. Po chwili stróże prawa dojechali miejsce, gdzie inny kierowcy zmusili kierującego oplem do zatrzymania się. Podczas wykonanych czynności okazało się, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości. 43 –latek, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodów miał w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo przewoził on niedopuszczonym do ruchu samochodem trzech innych nietrzeźwych mężczyzn.    

Tylko wczoraj na terenie całego województwa policjanci zatrzymali do kontroli 22 osoby, które ze względu na wypity alkohol nie powinny kierować swoimi pojazdami.  Za taki czyn może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdem oraz kara wysokiej grzywny.

Polecamy również