Sam na sam z … Karolem Bernackim

aktor

 Uczniowie klasy II D tzw. „filmowej” Liceum Staszica, w ramach  comiesięcznych spotkań Artystycznego Klubu Filmowego, mieli okazję obejrzeć  film „Totem” w reżyserii Jakuba Charona. 

Nie był to jednak zwykły seans. Przed projekcją filmu kilka słów o nim powiedział Karol Bernacki akt2– odtwórca głównej roli. Adaptacja Jakuba Charona przeniosła widza w świat pełen przestępczości, narkomanii oraz gangsterskich porachunków, w które wplątana była również rodzina głównego bohatera.

Po oficjalnym spotkaniu młodzież ze Staszica miała zaszczyt osobiście porozmawiać z młodym aktorem z Ostrowca, zrobić sobie z nim zdjęcie, a nawet zdobyć dla swojej klasy autograf – jak sam przyznał Karol Bernacki – pierwszy raz pisany na plakacie. 

Podczas spotkania, młodzież miała okazję bardzo otwarcie porozmawiać o filmie „Totem”, wyrazić swoje odczucia i refleksje. Karol Bernacki opowiedział o trudnościach na planie, o scenach które sprawiły mu największe problemy. Podzielił się uczuciami, jakie towarzyszyły mu przy nagrywaniu niektórych scen. Z zainteresowaniem pytano o współpracę na planie z innymi aktorami – szczególnie z Popkiem i Sobotą – raperami, którzy także pojawiają się w filmie.

Ostatnie tegoroczne spotkanie Artystycznego Klubu Filmowego było niewątpliwie niezwykłym doświadczeniem dla uczniów klasy II D i na długo pozostanie im w pamięci. Uczniowie mają nadzieję, że to nie ostanie spotkanie z młodym aktorem.

Agata Stępień

Klasa II D

LO „Staszica”

Polecamy również