Igloo terapeutyczne i świetlne klocki

promyk czolo

Igloo terapeutyczne, nowoczesne huśtawki, stepery, karuzele, worki rozciągliwe, świetlne klocki i wiele innych bardzo potrzebnych urządzeń do ćwiczeń znalazło się na wyposażeniu Przedszkola „Promyk”. Wszystko to z myślą o dzieciach, którym taki sprzęt pomoże w rozwoju.

-Nowa pracownia terapii sensorycznej i pracownia terapeutyczna są bardzo dobrze wyposażone i wzbogacane o nowe elementy- mówi dyrektor Przedszkola „Promyk” Bożena Młynek. – Dzieci z rożnymi schorzeniami stale przybywa i sprzęt do ich rehabilitacji musi być uzupełniany. Obecnie nasza placówka posiada bardzo wysokiej klasy sprzęt. Te urządzenia razem z pracą specjalistów dają bardzo dobre efekty. Dzieci robią duże postępy zarówno jeżeli chodzi o poruszanie się jak i mowę. Dzieci stają się bardziej śmiałe i samodzielne, co jest sprawą niezwykle ważną. Specjaliści ustalają określoną ilość godzin i formy pracy z dziećmi. Dla każdego dziecka stworzony jest plan terapeutyczny. Obecnie w przedszkolu przebywa 26 dzieci i dwoje w szkole.

W „Promyku” dzieci mogą bawić się z psami, kotami, a nawet kozami. To jest nie tylko zabawa, ale także terapia. Rodzice bardzo chwalą warunki jakie dla dzieci stwarza „Promyk”.

– Moja córeczka Marysia w ciągu 2 lach zrobiła ogromne postępy – mówi Piotr Zając. – To jest zupełnie inne dziecko niż jeszcze półtora roku temu.

Przedszkole „Promyk” stworzone jest dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz sprzężonym, jak również dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Przedszkole skierowane jest do dzieci od 2,5 do 8 lat. Placówka zlokalizowana jest przy ul. Słowackiego 19 i w pełni dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Telefon kontaktowy 41-262-05-43.

DSC06654DSC06658DSC06659DSC06666DSC06669DSC06670DSC06671DSC06651DSC06655Dyrekcja i opiekunowie z „Promyka” wykonują naprawdę wspaniałą i wielką pracę na rzecz dzieci, które tego bardzo potrzebują. Ich praca przynosi doskonałe efekty.

Polecamy również