Seniorzy polubili gimnastykę

gimastyka przy muzyce

Zajęcia dla seniorów w ramach programu „Aktywny Senior 2018”, których pomysłodawcą jest prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, cieszą się niesłabnącą popularnością. W cyklu pięciu spotkań pt. „Gimnastyka z elementami jogi” brało udział regularnie ponad sto osób.

Pod fachowym okiem instruktorki Żanety Fiszer co tydzień zgłębiali tajniki jogi, poznając i doskonaląc nowe asany, czyli gimnastyczne pozycje wzmacniające, rozciągające i oczyszczające ciało. Trójkąt, drzewo, czy pozycja psa z głową w dół – to tylko kilka nowych pojęć, które na stałe weszły do słownika ostrowieckich seniorów.

Od 21 marca, przez kolejnych sześć tygodni, zajęcia w ramach programu „Aktywny Senior 2018” odbywać się będą pod hasłem „Gimnastyka przy muzyce”, a poprowadzi je Monika Kowalska. Tematyka zajęć będzie zatem nawiązywać zarówno do pierwszej części programu, w którym seniorzy poznawali kroki taneczne, jak i do drugiej, która wprowadziła ich w świat gimnastyki. O ile jednak do udziału w gimnastyce z elementami jogi nie potrzebne były żadne buty (uczestnicy ćwiczyli boso), to teraz wygodne obuwie (sportowe, typu tenisówki czy popularne „adidasy”) będą atutem.

Zajęcia będą się odbywać zawsze w środę, z wyjątkiem czwartego tygodnia, kiedy wyjątkowo odbędą się w czwartek (12 kwietnia). Godziny spotkań pozostają bez zmian (od 16.00 do 18.00). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Polecamy również