„Eko- piosenka”

eko czolo

W przedszkolu numer 12 odbyły się prezentacje artystyczne ,,Eko- piosenka”. Honorowymi gośćmi byli: w imieniu Prezydenta Miasta – Marta Dobrowolska – Wesołowska, oraz Przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne – Wiesław Wójcicki. Prezentacje mają na celu szerzenie postaw ekologicznych nie tylko wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, ale również wśród ich rodzin i szerszego społeczeństwa. Dlatego też honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz firma Remondis.
Tematyka ekologii towarzyszy przedszkolakom przez cały rok szkolny. Dzieci ze wszystkich ostrowieckich przedszkoli uczą się szacunku do przyrody i tego, że o środowisko należy dbać, a śmieci segregować. Dzięki temu te zwykłe śmieci stają się surowcami dla fabryk, hut i dostają ,,drugie życie”. O tym właśnie śpiewały dzieci z 11 ostrowieckich przedszkoli publicznych i niepublicznych. Ale śpiewać i wiedzieć to za mało, bo tu chodzi o czyny.
W dłoniach przedszkolaków, dzięki iceko1eko2eko3eko5h wyobraźni odpady mogą stać się inspiracją do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. I takie dzieła mogliśmy podziwiać podczas koncertu. Ponieważ wszystkie przedszkolaki bardzo pięknie prezentowały swoje piosenki, a ich ,,Ekologiczne panie Wiosny” to prawdziwe arcydzieła, dlatego wszyscy dostali gromkie brawa, maksymalną ilość punktów, upominki oraz słodki poczęstunek. Sponsorami upominków byli: Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, firma ,,Signal” i Rada Osiedla Słoneczne.
W ramach przygotowań do tej imprezy dzieci z naszego przedszkola przygotowały jeszcze scenkę teatralną, taniec oraz inne prace z nieużytków, które prezentowane są w szatni obok wystawy pokonkursowej. 

Polecamy również