Ruszają prace na ostrowieckich drogach

mprdczolo

W mijającym tygodniu Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych rozpoczęło prace naprawcze na ostrowieckich drogach. Spółka ta będzie odpowiadała za uzupełnienia i naprawę gminnych dróg o nawierzchni bitumicznej, a o gruntowe i szrutrowe zadba Zakład Usług Miejskich.

– Dziś rozpoczynamy nowy sezon prac remontowo- inwestycyjnych na naszych ulicach- zapowiedział Prezydent Jarosław Górczyński. – Liczę, że ten rok będzie równie udany co ubiegły, kiedy to wykonaliśmy blisko 6 km dróg. Pogoda sprzyja i jak ktoś powiedział zabieramy się dalej, aby zaasfaltować kolejne miejsca naszego miasta. Zrealizowaliśmy kilkanaście ulic w tym te duże, ale i te mniejsze, które pokazują, że są równie ważne dla lokalnych społeczności, często oczekujących na te realizację od wielu lat. Trzeba wiedzieć, że ulica ulicy nierówna podobnie, jak i nakłady na prace na nich ponoszone- przyznaje Prezydent Jarosław Górczyński. Przypomnę kilka największych realizacji z ubiegłego roku: ulica Rzeczki, Las Rzeczki, Miodowa, czy Kolonia Robotnicza.

Rok 2018 ze wstępnych zapowiedzi zapowiada się równie ciekawie na gminnych drogach pod względem inwestycji i remontów.mprd1 mprd2 mprd3 mprd4

– W tym roku wykonany zostanie kolejny etap ulicy Rzeczki i to będzie najdroższe przedsięwzięcie drogowe- mówi prezydent. Wiadomo, że w pierwszej kolejności w tym roku powstaną boczna od Kolonii Robotniczej, boczna od ulicy Leśnej, odcinek ulicy Porzeczkowej.

To, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest właścicielem spółki MPRD jest bardzo ważne, bowiem ma realny wpływ na ceny prac na drogach. Jak przyznaje Prezydent Jarosław Górczyński ostatnie doświadczenia przetargowe gminy pokazują, że ceny prac budowlanych poszły bardzo w górę, co odbije się także na pracach drogowych. Prezes MPRD Mirosław Sławek uważa, że dzieje się tak, gdyż mamy do czynienie z rynkiem pracownika, a nie pracodawcy oraz wyższymi cenami materiałów.

– Wysiłkiem władz spółki i wszystkich jej pracowników widać, że wiele zmieniło się na lepsze- przyznaje prezydent. Trzeba zaakcentować, że poprawiła się jakość, a także zmieniła się technologia wykonywania prac. Teraz np. MPRD jest przygotowane, aby układać wąskie ścieżki, także te dla rowerzystów i pierwszym tego przykładem będzie fragment ulicy Siennieńskiej od ulicy Polnej w kierunku Alei Jana Pawła II.

Gminna spółka, aby dobrze prosperować na rynku drogowym oprócz realizacji na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego może pochwalić się bogatym portfelem zamówień w innych gminach

– Realizujemy szeroki zakres prac w gminie Bodzechów wspólnie z firmami wykonującymi tam kanalizacją. Mamy także do realizacji prace w Rzeczniowie i Siennie- wylicza prezes MPRD, Mirosław Sławek.

Polecamy również