Zaproszenie na majówkę

zaproszenie na majowke

Zaproszenie na majówkęzaproszenie na majowke

Uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja, Piknik Rodzinny oraz sportowe działania na Gutwinie

Uroczystości państwowe, piknik rodzinny oraz majówka na sportowo to kilka propozycji, z których mogą skorzystać ostrowczanie w trakcie długiego majowego weekendu.

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński serdecznie zaprasza do udziału w uroczystych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak co roku rozpocznie je msza święta w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kolegiacie pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie uczestnicy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia pod batutą Jerzego Kłonicy przejdą na Rynek, gdzie zostaną wygłoszone okolicznościowe przemówienia, a delegacje złożą wiązanki i wieńce. Natomiast od 13. 30 Rynek zamieni się w rodzinny plac zabaw. Animatorzy z Miejskiego Centrum Kultury będą prowadzić grę w klasy oraz kapsle. Ponadto dostępne będą bezpłatne dmuchańce, kula zorbing i trampolina. W programie organizatorzy przewidzieli również koncert w wykonaniu Studia Pandora prowadzonego przez Ewę Goworowską.

– Mam nadzieję, że pogoda dopisze, a mieszkańcy wezmą udział w 3 majowych uroczystościach oraz skorzystają z przygotowanej przez miejskie instytucje propozycji. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów flagami. Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Warto pielęgnować tradycje narodowe i eksponować publicznie symbole naszego państwa, dlatego zachęcam do wywieszenia flag w majowe święta – zachęca Prezydent Miasta Jarosław Górczyński. – Życzę też wszystkim, aby ten długi weekend upłynął Państwu w naprawdę miłych nastrojach.

Także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę dla osób, które chcą wolny czas od nauki i pracy spędzić aktywnie i w ruchu. Pływalnia Rawszczyzna, która będzie codzienna czynna w godz. 6.00 – 20.00, kusi atrakcyjnymi promocjami, natomiast w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zaplanowano wiele ciekawych aktywności na świeżym powietrzu.

Podczas majówki po raz pierwszy w tym roku będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego, która uruchomiona zostanie specjalnie od 1 do 3 maja. Na placu przy korcie tenisowym dostępna będzie strefa zabawy i rekreacji, w której będzie można skorzystać z gier plenerowych, tj. bule, badminton, krokiet, serso, przejechać przez rowerowy tor przeszkód czy spróbować chodzenia na szczudłach. Dla najmłodszych miłośników „białego sportu” zorganizowane zostaną warsztaty i konkursy tenisowe, które poprowadzi Ostrowieckie Stowarzyszenie Winner oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Tenisa Ziemnego Return. Na placu obok kortów tenisowych Klub Szachowy Hetman pokaże i przeprowadzi zajęcia z szachów plenerowych. Ciekawym wydarzeniem będą zaplanowane na 1 i 3 maja otwarte zajęcia z jogi, które odbędą się o godz. 17.00 przed sceną muszli koncertowej. Amatorzy biegania będą mogli skorzystać z zajęć w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam bo Lubię” lub w zajęciach Nordic Walking z instruktorem. Dodatkowo 2 maja w godzinach o godz. 16.00 zainaugurowany zostanie nowy cykl bezpłatnych zajęć w ramach programu „Aktywny Senior 2018” pod hasłem „Na Gutwinie zdrowo i bezpiecznie”.

Szczegółowe informacje, na temat wszystkich propozycji przygotowanych przez MOSIR, dostępne są na stronie: www.mosir.ostrowiec.pl

Polecamy również