Sukcesy na ,,Czarnym Krążku’’

suczolo

W Pionkach odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z „Czarnego Krążka.” Podopieczne Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej –Dominika Bugajska i Julia Tłuczkiewicz z sukcesami wystąpiły na tym festiwalu. Dominika uczennica II LO zajęła I miejsce w trzeciej kategorii wiekowej , natomiast Julia uczennica SP nr 4 wywalczyła nagrodę specjalną za najbardziej energetyczną piosenkę.

Do tegorocznego festiwalu zgłosiła się liczna ponad 70 osobowa liczba wykonawców, którzy przyjechali z całego kraju m.in. z Wrocławia, Radomia, Ostrowca oraz Elbląga. Przesłuchania trwały przez piątkowy dzień, a występy oceniało jury w składzie: Patrycja Kawęcka Czerska, Szymon Wydra oraz Marcin Retelewski. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zmierzyć się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej , którą można było słuchać, gdy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku.

-Konkurs był dla mnie okazją do zdobycia nowych doświadczeń wokalnych- mówi Dominika Bugajska.- Podczas przesłuchań zaśpiewałam piosenkę ,,Czas rozpalić piec’’ z repertuaru Anny Marii Jopek. Piosenki tej wokalistki należą do trudnych i wymagają dużego nakładu pracy oraz wyczucia. Są niebanalne, fascynujące, ambitne i przede wszystkim piękne. Śpiewanie tego repertuaru pozwala na poszukiwanie własnej autonomii w świecie muzyki. Cieszę się, że doceniono moją prac. Konkurs należy do tych na które chce się wracać ze względu na ludzi i atmosferę.

-Utwór, który sobie wybrałam nie był wcale łatwy – mówi Julia Tłuczkiewicz. -Zaśpiewałam piosenkę ,,Boskie Buenos ‘’ z repertuaru Maanamu . Jestem zadowolona z nagrody specjalnej, ponieważ byłam po raz pierwszy na tym konkursie i cieszę się, że jury doceniło moje zdolności.suk1 suk2

Główną atrakcją Koncertu Laureatów był koncert Ireny Santor legendy polskiej muzyki rozrywkowej . To właśnie w pionkowskim „Pronicie” tłoczono wszystkie płyty tej wokalistki.Polecamy również