Jeszcze tylko do soboty można oddawać swoje głosy na inicjatywy mieszkańców zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Ostrowca Świętokrzyskiego 2018. W tym celu należy udać się do jednego z trzynastu punktów konsultacyjnych zlokalizowanych na terenie miasta.
Przypomnijmy, że głosowanie na wnioski odbywa się w formie bezpośredniej – poprzez złożenie przez pełnoletnich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego maksymalnie dwóch podpisów na listach konsultacyjnych – po jednym na wybrane zadanie z każdego obszaru zadań. Złożenie więcej niż jednego podpisu na listach konsultacyjnych dotyczących zadań z tego samego obszaru zadań powoduje nieważność oddanych głosów na wybrane zadania z tego obszaru zadań.
W tym roku ostrowczanie mogą decydować się na dwa z siedemnastu ocenionych pozytywnie i skierowanych pod głosowanie wniosków. W gronie zadań inwestycyjno- remontowych są to: „Monitoring przestrzeni publicznej Osiedla Ogrody i Złotej Jesieni”, „Ścieżki zdrowia dla Seniora na osiedlu Kolonia Robotnicza”, „Modernizacje i remonty infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych”, „Otwarta strefa aktywności – siłownia plenerowa, strefa relaksu, skatepark na osiedlu Stawki”, „Duży plac zabaw i siłownia „pod chmurką”, „Plac marzeń” – budowa placu zabaw przy ul. Orkana, „Budowa drogi rowerowej wokół stawu w Częstocicach”, „Remont nawierzchni ulicy Przeskok”, „Chrońmy dzieci przed smogiem – zakup oczyszczaczy powietrza do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych”, „Bezpieczny pieszy – oświetlenie przejść dla pieszych. Aktywne przejście na ulicach: Jana Pawła II, Polna, Sienkiewicza”, „Rodzinne miejsca rekreacji i wypoczynku na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego”, „Budowa kompleksu sportowego z funkcją tenisa w dzielnicy Koszary” oraz „Strefa aktywności dla zdrowia w dzielnicy Denków – budowa kompleksu sportowego z funkcją tenisa”.
Wśród tzw. zadań pozostałych znalazły się: „Integracja mieszkańców”, „Ostrowieckie dni seniora, koncert i zawody sportowe dla seniorów”, „W ramach kultury” – cykl wydarzeń popularyzujących kulturę rowerową, a także „Od rekreacji do kulturowej edukacji”.
– To już czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego naszego miasta. W dotychczasowych konsultacjach wzięło udział ponad 8 tys. mieszkańców, co pokazuje, iż ta forma współdecydowania o zadaniach realizowanych w mieście rozwija się w dobrym kierunku i napawa optymizmem na przyszłość. Zachęcam Państwa do głosowania na zgłoszone projekty, bowiem w ten sposób decydujemy o przeznaczeniu środków finansowych na przedsięwzięcia wpływające na jakość życia w naszym mieście – zachęca Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.
Listy konsultacyjne są wyłożone od 8 do 12 maja 2018 roku w godz. 13.00 -18.00 w następujących miejscach:
- MWiK, ul. Długa 14
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Trzeciaków 35
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14
- Os. Stawki 35, Zespół Szkół i Placówek Publicznych Nr 3
- Os. Ogrody 20, Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. H. Sienkiewicza 70
- Publiczne Gimnazjum Nr 3, Os. Słoneczne 37
- Hala Widowiskowo – Sportowa KSZO, ul. Świętokrzyska 11
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Akademicka 20
- Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Sandomierska 26a
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Niewiadoma 19
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Rzeczki 18
- Kino Etiuda, al. 3-go Maja 6
- Zespół Edukacyjny „Dwunastka”, ul. Bałtowska 336a