Dzieło sztuki na ścianie

mural czolo

Przez ostatnie dwa tygodnie młodzież brała udział w warsztatach sztuki ulicznej, które poprowadził artysta Marcin Jedlikowski. Pod jego okiem opracowali projekt własnego muralu pt. „Poznajemy miasto, współtworzymy miasto”, który został przeniesiony na ścianę. „Spóźnieni” w swojej pracy chcą nawiązać do historii Ostrowca i ukazać ją w przystępny sposób.

-Wybraliśmy tę formę artystyczną, ponieważ chcemy zostawić po sobie ślad w przestrzeni miasta i przyczynić się do jego upiększenia. Chcemy także przełamać stereotypy, że w mieście nie dzieje się nic ciekawego i wyjść naprzeciw z ciekawą inicjatywą. Grupę tworzy młodzież z ostatnich klas liceum, więc jak sami przyznają zdecydowali się na projekt, ponieważ jest to ostatnia szansa na zrobienie czegoś wielkiego w swoim rodzinny mieście. Stąd nasza nazwa – „Spóźnieni” – gdyż w przyszłym roku po maturze wyjedziemy z Ostrowca na studia.

Należy podkreślić, że opisane działania od początku do końca są pomysłem grupy i przez grupę są realizowane. Opiekunem młodzieży jest Wojtek Mazan ze Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, ale to oni wykazują się zdolnościami nie tylko artystycznymi ale i organizatorskimi. Do swojego projektu przekonali Marka Zarębę, prezesa Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który użyczył ściany pod malowidło ale i zapewnił pomoc logistyczną. „Spóźnieni” pozyskali także sponsora – supermarket Kaufland, który zapewnia poczęstunek podczas prac nad muralem i podczas odsłonięcia końcowego dzieła.

Działania współfinansowane z Budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach dotacji celowej udzielonej na zadanie „Mania Działania” w 2018 roku.mural1 mural2 mural3

Polecamy również