GutwinRun w strugach deszczu- wyniki

Czwartej rundzie cyklu biegów „VI MosirGutwinRun 2018 – Półmaraton i maraton na raty” towarzyszyła deszczowa aura. Nie przeszkodziło to biegaczom, którzy licznie stawili się na starcie biegów na 10 i 5 kilometrów, organizowanych w ramach imprezy.

Bieg i marsz nordic walking na dystansie ok. 5km (ze startu wspólnego) ukończyło 134 osoby, natomiast bieg na dystansie 10km ukończyło 115 osób.VI_MosirGutwinRun_2018_4runda_2

Na dłuższym dystansie triumfował urodzony w Ostrowcu Św., ale z wyboru torunianin, czołowy polski ultramaratończyk Kamil Leśniak. Kroku starał mu się dorównywać inny z ostrowczan – Jan Popławski, ale na mecie stracił do zwycięzcy prawie 20 sekund. Na 3. miejscu, już ze sporą stratą, finiszował Michał Wojton ze Starachowic, a czas poniżej 40 minut udało się jeszcze „wykręcić” czwartemu na mecie Michałowi Jagieło (Lubienia). Wśród kobiet – nie po raz pierwszy na Gutwinie – równych sobie nie miała Kinga Kacuga (Bałtów). Niemal minutę później linię mety przekroczyła Kinga Jagieło, bardziej znana bywalcom ostrowieckich biegów (i nie tylko) pod panieńskim nazwiskiem Brzoszkiewicz. Trzecia wśród kobiet finiszowała Natalia Gębka (Starachowice).

Na krótszym dystansie zwyciężył mocny tego dnia Jan Popławski, wyprzedzając na mecie Michała Wojtona (Starachowice) i Mikołaja Sobolewskiego (Adamów). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Łukasiewicz. Na 2. miejscu na mecie zameldowała się Kinga Kacuga (Bałtów), a 3. Była Aleksandra Niziołek (Sadek).

15. Katarzyna Tkaczyk-Tofil (Ostrowiec Św.) 00:29:29

Patronat nad imprezą objęli Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski i Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”.

Partnerem technicznym imprezy jest firma RFID Solutions, producent systemu do elektronicznego pomiaru czasu Gepard. Partnerami wspierającymi „VI MosirGutwinRun 2018” są Sklep Sportowy Hi-Sport (os. Słoneczne 14), Sklep Sportowy Centrum Sport (ul. Okólna 5), Kijanka – Myjnia 24h (ul. Żabia), Hotel Accademia (Al. 3 Maja 13), Gościniec Bałtowski Zapiecek (Bałtów 169A), Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja (ul. Targowa 21), Centrum Rehabilitacji Markmed (ul. Iłżecka 31A), Zakład Produkcyjno – Handlowy „ADAX” (ul. Kilińskiego 49L), Strefa 21 (Świrna), Drogeria „Laydies” (os. Słoneczne 14), Salon Komputerowy Render 2000 (ul. Siennieńska 38), Fitness Klub Centrum (os. Słoneczne 14), Skalski Piekarnia & Cukiernia (ul. Kilińskiego 20L), Max Elektro Elektrodom (os. Słoneczne 17), Hurtownia Signal (ul. Kilińskiego 35B), Impuls Gym & Fitness (os. Stawki 33), Pizzeria DaGrasso (ul. Wardyńskiego 3), Restauracja Mc Donald’s (Al. 3 Maja 15), Polskie Srebro Złoto Świata (ul. 11 listopada 6, ul. Mickiewicza 30), Sklep Miks Meat (Al. 3 Maja 14), Agencja Reklamowa KreoGRAF (ul. Orla 3), Galeria Mebli Arkadia (ul. Żabia 11).

Kolejna runda cyklu „VI MosirGutwinRun 2018” odbędzie się 23 września, a zapisy internetowe rozpoczną się niebawem na stronie www.ostrowiecbiega.pl.