Prezydent wspiera pomysły działkowców

Nabierają kształtu prace przy realizacji inwestycji, zgłoszonej do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego przez 10 ostrowieckich ogrodów działkowych. W trakcie spotkania przedstawicieli działkowców z Prezydentem Miasta ustalono harmonogram i zakres prac, które zostaną zgłoszone do realizacji. Już wkrótce Wydział Infrastruktury Komunalnej rozpocznie postępowanie procedur przetargowych.

Prezydent Miasta wyraził zadowolenie z zaangażowania działkowców oraz tego, że tak dużą grupę mieszkańców połączył wspólny cel.

Jak widać cel uświęca środki. Działkowcy mieli pomysł, a my daliśmy im narzędzie do realizacji, potrzebnych im prac. Od wielu lat współpracujemy z przedstawicielami naszych ostrowieckich ogrodów. To ważna grupa mieszkańców. Ich rola w życiu miasta jest cenna. Rodzinne Ogrody Działkowe tworzące zielone enklawy na mapie miasta to także ważne miejsca integracji mieszkańców. Przygotowany przez 10 ogrodów projekt jest tego najlepszym potwierdzeniem – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

Przypomnijmy, że po przeanalizowaniu wyników tegorocznego głosowania Prezydent Miasta podjął decyzję o udzieleniu Radzie Miasta rekomendacji dla projektu zgłoszonego przez ostrowieckich działkowców, których projekt przegrał jedynie 46 głosami.

Polecamy również