Wakacje z MOSiRem – podsumowanie

Wakacje_z_MOSiRem_podsumowanie_2

W najbliższy poniedziałek w ostrowieckich placówkach oświatowych po raz pierwszy w nowym roku szkolnym rozbrzmi dzwonek oznajmiający koniec wakacyjnej laby. Jak co roku podczas dwóch letnich miesięcy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście szereg imprez oraz cyklicznych zajęć, którymi mogły aktywnie wypełnić sobie czas wolny od nauki.

Wakacje na Rawszczyźnie

W dniach od dnia 25 czerwca do 31 sierpnia na Pływalni Rawszczyzna wprowadzone została akcja promocyjna, dzięki której można było w wakacje korzystać z ostrowieckiego basenu w atrakcyjnych cenach. Wakacyjny bilet ulgowy dla dzieci obowiązywał w godzinach od 8.00-16.00 i kosztował – 4zł do 2 sierpnia oraz 4,50 zł od 3 sierpnia. Sprzedano łącznie 8138 takich wejściówek.

Kolejną atrakcją, którą MOSiR przygotował na Pływalni Rawszczyzna były wakacyjne kursy nauki i doskonalenia pływania. Do udziału w promocji upoważnione były dzieci z „zerówek” , uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Odbyły się 3 turnusy, w których udział wzięło w sumie 206 dzieci podzielonych na 23 grupy.

Ceny kursów były zróżnicowane. Dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Świętokrzyski skalkulowane były na poziomie 70 zł (160 osób), a dla pozostałych klientów – 140 zł (46 osób).

Od 7 lipca do użytku oddano też baseny zewnętrzne przy Pływalni Rawszczyzna, które od pierwszych dni cieszyły się bardzo dużą popularnością, a w rekordowe dni odwiedzało je nawet 2-3 tysiące ludzi.

Zajęcia na Gutwinie i Orliku

Kilkadziesiąt osób dziennie brało udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych, które od 25 czerwca do 24 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizował dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów spędzających wakacje w mieście w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin i na Orliku Ogrody. Dzieci nieodpłatnie korzystały ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Zatrudnieni instruktorzy starali się zróżnicować propozycję, dostosowując ją do panujących warunków pogodowych. I tak na Gutwinie były to rekreacja terenowa, gry i zabawy na terenie Parku Linowego, gry zespołowe na boisku piaszczystym – piłka nożna, piłka siatkowa i piłka ręczna oraz cieszące się dużą popularnością gry i zabawy w wodzie, wycieczki rowerowe i kajakowe. Na Orliku odbywały się zajęcia ruchowe ukierunkowane na piłkę nożną, piłkę siatkową oraz gry i zabawy ruchowe.
Każdy tydzień był dodatkowo podsumowywany konkurencjami, mini turniejami, których uczestnicy byli nagradzani słodkim upominkiem.

Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego -Małgorzatę Kościelak, Annę Kępczyńską , Małgorzatę Comber (Gutwin) oraz Małgorzatę Ziębę, Marcina Bartnika i Wojciecha Lisa (Orlik).

W sierpniu rozegrany został też VIII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody, który zakończył się triumfem zespołów Młode Wilki (szkoły podstawowe), Resovia Rzeszów (szkoły gimnazjalne) i Publima (+16). W turnieju wzięło udział 16 zespołów.

Podczas wakacji MOSiR zorganizował też dwa pikniki rodzinne „Na Gutwinie jest fajnie”. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników. Główną tematyką lipcowego pikniku była prezentacja życia i zwyczajów Indian Ameryki Północnej, natomiast sierpniowego – szeroko rozumiana ekologia.

 

Polecamy również