Inauguracja Roku Kulturalnego

rok kulturalny

Joanna Kępa oraz Monika Wielińska odebrały dzisiaj w sali Kina Etiuda nagrody Prezydenta Miasta Ostrowca podczas inauguracji Roku Kulturalnego 2018/19. W trakcie  uroczystości odbyły się koncerty wokalne, został zaprezentowany film pokazujący wydarzenia kulturalne mijającego roku.

– Życie bez kultury byłoby bardzo puste – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Kultura powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Jeżeli będzie dane mi nadal piastować funkcję prezydenta miasta to obiecuję, że imprez kulturalnych w naszym mieście będzie jeszcze więcej. Niebawem zostanie oddany Miejski Browar Kultury. Kino „Etiuda” przejdzie gruntowną modernizację. Mamy w Ostrowcu piękne obiekty sportowe oraz te, w których mogą być organizowane imprezy kulturalne. Chcę podziękować pani wiceprezydent Marzenie Dębniak, która odpowiada między innymi za obszar kultury. Współpraca układa się wspaniale . Mamy świetne środowiska związane z kulturą. Mamy także wspaniałą publiczność, ponieważ w wydarzeniach kulturalnych uczestniczy, mnóstwo mieszkańców Ostrowca.

Uroczystości uświęcił koncert Kazimierza Kowalskiego.DSC03612DSC03613DSC03625DSC03632DSC03633DSC03605DSC03607DSC03608DSC03609DSC03621DSC03640DSC03635DSC03626DSC03616

Monika Wielińska –  dwukrotna Mistrzyni Polski w kat. Dance Freestyle, była tancerka Kieleckiego Teatru Tańca, od 2007 roku dyplomowany instruktor tańca Hip Hop, absolwentka Kursu Choreografii Scenicznej w Krakowie, licencjonowany instruktor ZUMBA, sędzia krajowy federacji World Artistic Dance Federation. Przygodę z tańcem rozpoczęła prawie 30 lat temu. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie w różnych technikach i stylach tanecznych: jazz, funky jazz, street dance, hip hop, house, dancehall itd. Od kilku lat regularnie szkoli się w USA, głównie w Debbie Reynolds Dance Studio i Movement Lifestyle w Los Angeles, gdzie pobiera lekcje u najlepszych światowych instruktorów i choreografów. Prowadzi szkolenia i warsztaty na terenie całego kraju, a choreografie, które stworzyła, niejednokrotnie zdobywały najlepsze miejsca na prestiżowych ogólnopolskich turniejach tanecznych. Od 10 lat związana z Ostrowcem Świętokrzyskim.

W 2008 roku rozpoczęła współpracę ze Szkołą Tańca Progres, gdzie przez kilka lat była instruktorem i choreografem grup młodzieżowych.

Pod jej okiem wyrosło wielu niesamowitych tancerzy. We wrześniu 2015 roku pani Monika założyła Studio Tańca i Rozwoju Ruchowego 3 YOUR MIND i od samego początku działalności jej tancerze zajmują czołowe miejsca na prestiżowych ogólnopolskich turniejach tanecznych. Największe osiągnięcia to:

– Dwukrotny laureat plebiscytu SCYZORYKI w kat. Taniec

– podwójne Mistrzostwo Europy w kat, Urban Street Dance federacji WADF w 2016 roku

– vice Mistrzostwo Świata i dwukrotne Mistrzostwo Świata w kat. Urban Street Dance Showcases fed, WADF (World Artistic Dance Federation)

– Mistrzostwo I II wicemistrzostwo Świata w kat. Solo Junior, oraz Wicemistrzostwo Świata w duecie w 2017 roku

W tym roku grupa 3 YOUR MIND została laureatem wieloetapowego wojewódzkiego przeglądu i zdobyła tytuł TALENTU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO.

Joanna Kępa

– instruktor fitness i kulturystyki, rekreacji ruchowej oraz akrobatyki sportowej,

– szkoleniowiec fitnessu gimnastycznego w Uczniowskim Klubie Sportowym Black & White Ostrowiec Św.

Praca trenerska J. Kępy rozpoczęła się w 2009 roku i od początku ściśle była związana z aktywnością sportową córki Aleksandry, która postanowiła ćwiczyć gimnastykę i fitness. W 2010 roku po raz pierwszy pięcioosobowa grupa jej podopiecznych uczestniczyła w zawodach- Mistrzostwach Polski w Fitness . Rok w rok liczba dzieci, które chcą ćwiczyć pod okiem pani Joanny stale rośnie. W 2018 roku w Mistrzostwach Polski wzięło udział już 46 osób, a no co dzień trenuje ich ponad 100. Sukcesy i złote medale na zawodach krajowych dały przepustkę do udziału w zawodach międzynarodowych. Przez minione 9 lat pracy podopieczne pani Joanny promują Ostrowiec Świętokrzyski w różnych zakątkach świata: w Rydze na Łotwie, Brnie i Opavie w Czechach, Bratysławie na Słowacji, Debreczynie i Budapeszcie na Węgrzech, Nowym Sadzie w Serbii, Barcelonie i St Susannie w Hiszpanii, na Dominikanie, w Baku, Irkucku w Rosji, Hong-Kongu, XiAn w Chinach, w Kolumbus w USA, a w grudniu tego roku wystąpią jeszcze w Ekwadorze. We wszystkich imprezach międzynarodowych podopieczni p. Joanny docierają do finału i zajmują czołowe lokaty. Największe sukcesy międzynarodowe osiągnęli Aleksandra Kępa wygrywając zawody Arnolda Schwarzeneggera w Stanach i Hong-Kongu oraz Dominik Jewiak, Kacper Delegiewicz, Gabriela Klepacz i Natalia Bugajska. O tych sukcesach było głośno w mediach ogólnopolskich – w programach Dzień dobry TVN i Pytanie na Śniadanie – co niewątpliwie stanowiło wyjątkową promocję naszego miasta.

-Treningi z tymi cudownymi dziećmi nadają sens mojemu życiu , to pasja która jest moim sercem, a jak wiadomo bez niego nie da się żyć – powiedziała Joanna Kępa, której dziś nie było, ponieważ przebywa z juniorami na kolejnych zawodach Mistrzostwach Polski w Fitness w Gorzowie Wielkopolskim. W imieniu Joanny Kępy nagrodę odebrała jaj przyjaciółka Olga Delegiewicz.

Polecamy również