Matematycy ze „Staszica” liderami w Maratonie Matematycznym !

matematyka staszic

staszicCelem Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony) jest dobre przygotowanie uczniów do matury na poziomie rozszerzonym poprzez wielokrotne powtarzanie i rozwiązywanie zadań utrwalających ,rozumienie podstawowych pojęć i stosowanie podstawowych algorytmów z zakresu podstawy programowej kształcenia matematycznego na poziomie rozszerzonym.

Organizatorami Maratonu 2018/2019 była Politechnika Świętokrzyska, Fundacja im. Agi Skrobackiej „Wiatr w Żagle”, Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Suchedniowie, III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku -Kamiennej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku -Zdroju.

Ze względu na bardzo zróżnicowany poziom wiadomości i umiejętności uczniów szkół ponadgimnazjalnych, Maraton przebiegał w trzech kategoriach: A,B,C.

14 grudnia 2018 r odbył się finał Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego (poziom rozszerzony), w którym wzięli udział uczniowie klasy 3a naszej szkoły : Magdalena Cieśniewska, Milena Maj, Paulina Sala, Kinga Sierpień i Wojciech Żelazowski .

Finalistami Maratonu zostali: Magdalena Cieśniewska (I miejsce w kategorii B) i Wojciech Żelazowski ( wyróżnienie w kategorii B).

Finaliści swoją wiedzę matematyczną w kategorii B zaprezentowali na najwyższym poziomie, uzyskując tym samym najlepszy wynik ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Św.

Uroczyste zakończenie Martonu połączone z rozdaniem dyplomów i nagród odbyło się 6 stycznia 2019 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz pani mgr Ewie Dębickiej, która przygotowywała uczniów do konkursu.

Polecamy również