Jedyna taka zawodniczka

w1

Zuzanna Wiecheć, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim jest jedyną nastolatką w naszym mieście uprawiającą piłkę wodną. W skali kraju waterpolisek jest też niewiele. Zuzanna gra w klubie w Koszycach- Olimpii, z którym to między innymi zdobyła tytuł mistrzyń Słowacji seniorek.w2 w3 w4 w5 w6 w7 wszkla

– Trenuję w Ostrowcu z moimi kolegami, a na Słowację jeżdżę na zgrupowania i zawody – mówi Zuzanna Wiecheć. – W Ostrowcu jestem jedyną dziewczyną uprawiającą piłkę wodną, a szkoda, bo przecież nasze miasto ma ogromne tradycje związane z waterpolo. Piłka wodna na poziomie żeńskim w innych krajach stale się rozwija. Wystarczy, chociażby spojrzeć na Słowację, gdzie gram ja. Uczestniczyłam już w wielu turniejach i to z powodzeniem. Staram się trenować jak najczęściej, a tym sportem zaraził mnie trener Robert Serwin, któremu bardzo dziękuję. Bardzo pomagają mi moi rodzice, którzy mnie wspierają i poświęcają dla mnie swój czas. Czekam, aż w Polsce powstanie żeńska drużyna piłki wodnej, a w przyszłości będą rozgrywane turnieje.

Zuzanna podkreśla, że ma wspaniałych i wyrozumiałych nauczycieli, dzięki, którym może realizować swoją pasję.

-Moją pasją oprócz sportu jest biologia i chemia. Swoją przyszłość wiążę z przedmiotami medycznymi. Zdecydowanie stawiam na naukę, ale o sporcie na pewno nie zapomnę- dodaje sympatyczna uczennica „Chreptowicza”.

Ambitnej sportsmence życzymy sukcesów i realizacji życiowych planów.

Polecamy również