Zgroza. Pies we wnykach. Strażnicy uratowali zwierzątko

Dzięki Państwa szybkiej reakcji, pies wraca do właściciela, który od dwóch dni prowadził poszukiwania. Jak ktoś już zauważył, najprawdopodobniej zwierzę utknęło we wnykach zastawionych przez kłusowników. Teren zostanie dokładnie przeszukany z uwagi na możliwość zastawienia większej ilości pułapek.

Zgłoszenie, w zagajniku w rejonie ul. Siennieńskiej, do drzewa ktoś przywiązał psa. Na miejscu, potwierdzono fakt porzucenia zwierzęcia, pies był przywiązany cienkim drutem, który stanowił dla niego bezpośrednie zagrożenie życia. Został natychmiast uwolniony i odłapany przez ZUM, po czym przewieziony do lecznicy.
W przypadku jakichkolwiek informacji o potencjalnym właścicielu czworonoga, prosimy o kontakt na telefon alarmowy Straży Miejskiej 986 lub kontakt mailowy sm@um.ostrowiec.pl.
Przypominamy !!
Znęcanie się nad zwierzętami, to przestępstwo.
USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt
Art. 6
1a. Zabrania się znęcania nad zwierzętami.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
7) używanie uprzęży, pęt, stelaży, więzów lub innych urządzeń zmuszających zwierzę do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujących zbędny ból, uszkodzenia ciała albo śmierć;
11) porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.
Art. 9a. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, ma obowiązek powiadomić o tym najbliższe schronisko dla zwierząt, straż gminną lub Policję.

Polecamy również