„Czwórkowi” odkrywcy

psp4 dni otwarte

Ubiegły piątek był dniem szczególnym dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim bowiem w szkole przyjęto specjalnych gości – przyszłych uczniów klas pierwszych i zerówki, a także  ich rodziców, którzy przyszli poznać szkołę.

Przybyłych gości powitała Agnieszka Batóg – dyrektor szkoły, która podkreśliła liczne zalety szkoły.

– W naszej szkole zapewniamy naukę w atmosferze życzliwości, proponując wiele możliwości rozwoju zainteresowań i umiejętności naszych uczniów. Oferujemy: świetlicę szkolną otwartą dla uczniów w godz. od 6.30 do 17.30, atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania oraz talenty naszych uczniów, atmosferę przyjaźni i wzajemnej akceptacji, innowacyjne metody nauczania oraz wyposażone pracownie w nowoczesne pomoce dydaktyczne, a co najważniejsze zapewniamy Państwa dzieciom wykwalifikowaną, kompetentną, zaangażowaną i oddaną swojej pracy, kadrę pedagogiczną. Możecie być pewni, że PSP nr 4 to najlepsza szkoła dla Waszych dzieci” – mówiła dyrektor szkoły.

W szkole tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Było to dla nich popołudnie pełne wrażeń i niezapomnianych emocji. Nauczyciele i uczniowie przygotowali dla nich między innymi:

-przedstawienie o Czerwonym Kapturku,

-pokaz tańca cheerleadearek w asyście młodych sportowców,

-prezentację chóru szkolnego w kilku utworach muzycznych,

-zajęcia plastyczne, gdzie maluszki własnoręcznie wykonały wiosenne kwiaty,

-zagadki słowne o wiośnie,

-zabawy ruchowe z harcerzami,

-doświadczenia  (wulkany, własnoręczne wykonanie ciastoliny, piankoliny), oglądanie preparatów pod mikroskopem,

-potyczki słowne w języku angielskim,

-zabawy przy tablicy interaktywnej,d1 d3 d4 d5 d6 d7 d8 d9

-zabawy sportowe ,

-zabawy z balonami (układanie zwierzątek z balonów).

Dzieci miały także okazję obejrzeć szkołę: sale lekcyjne, świetlicę, salę gimnastyczną.

Ten dzień był niezapomniany zarówno dla gości jak i pracowników i uczniów szkoły. Dzieci opuszczały szkolne mury podekscytowane, radosne, pełne zapału i chęci do nauki i zabawy.

Polecamy również