Renesans parku

osiedle spoldzielcow rewitalizacja

Po fontannie, która od kilku tygodni umila czas osobom odpoczywającym w parku na terenie osiedla Spółdzielców, teraz czas na kolejne inwestycje w ramach rewitalizacji tego miejsca.

– Bardzo dbamy o to, żeby w Ostrowcu Świętokrzyskim było dużo terenów zielonych – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Mamy Parki Miejski, Park Fabryczny, świetny ośrodek na Gutwinie, dużo skwerów. Część terenów należy do spółdzielni mieszkaniowych i na tych terenach także mieszkańcy mogą odpoczywać w miłej atmosferze. Fontanna w parku na osiedlu Spółdzielców, które przeżywa swój renesans jest wspaniała. Miasto wyszło z inicjatywą zawarcia współpracy z Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową. Jak się okazuje był to dobry pomysł.DSC09599DSC09592DSC09601DSC09603DSC09597DSC09593DSC09600DSC09595

Przed nami kolejne inwestycje w parku.

– Czekają nas kolejne prace w parku- mówi prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej Marek Zaręba. – Obecnie ogłosiliśmy przetarg na budowę placów zabaw, które będą wyposażone w kilkanaście urządzeń zabawowych usytuowanych na bezpiecznej powierzchni. W przyszłym roku w parku zostaną zainstalowane urządzenia do ćwiczeń, nowe ławki i kosze. Powstanie także plac do gier zespołowych.

Polecamy również