Jarosz i Gontarczyk najlepsi podczas 5. rundy VII MosirGutwinRun 2019

Piąta runda cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty” zakończyła się triumfem Wojciecha Jarosza (wygrał bieg na ok. 10km) oraz Rafała Gontarczyka (okazał się najlepszy na dystansie ok. 5km). W imprezie wzięło udział ponad 300 osób.

Tradycyjnie największą frekwencją cieszył się dystans 5 kilometrów. W sumie do tej rywalizacji stanęło 176 osób, w tym 133 biegaczy i 43 osoby maszerujące z kijkami nordic walking. Najszybciej z kolejną rundą do półmaratonu na raty uporał się ostrowczanin Rafał Gontarczyk, któremu pokonanie trasy zajęło 18 minut i 24 sekundy. Co ciekawe, było to jego drugie zwycięstwo z rzędu na tym dystansie (był też najlepszy 25 sierpnia). Aby stanąć na podium należało tego dnia pobiec poniżej 20 minut. Sztuka ta udała się Wojciechowi Jarosz (Starachowice, 19:07) i Norbertowi Łojek (Ostrowiec Św., 19:24). Wśród kobiet całe podium przypadło w udziale ostrowczankom. Zwyciężyła Katarzyna Korulczyk (25:06), przed Sylwią Hamera (25:26) i Katarzyną Tkaczyk (26:56).

Na starcie biegu na dystansie 10 kilometrów stanęło tym razem 92 osoby. Zwyciężył Wojciech Jarosz (Starachowice, 37:38), wyprzedzając na mecie Przemysława Probobisa (Ostrowiec Św., 38:42) oraz wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego(!) Piotra Dasiosa (39:20). Granicę 40 minut udało się jeszcze złamać tego dnia Pawłowi Minkina (Ostrowiec Św., 39:36). Wśród kobiet najlepsze okazały się Elżbieta Wybranowska (Ostrowiec Św., 52:42), Urszula Sokół (Ostrowiec Św., 53:03) i Marta Gołębiowska (Miłków, 55:28).

Między biegami na 10 i 5km miała miejsce też rywalizacja najmłodszych biegaczy, na których – w zależności od wieku – przygotowano biegi na dystansie od 100 metrów do 1 kilometra. W najstarszej grupie zwyciężyli Aleks Czarnecki, przed Krzysiem Szklarczykiem i Wojtkiem Gołębiowskim, a wśród dziewczynek Amelia Kaczewska, przed Igą Wikarską i Natalią Wąsik.

Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, Nadleśniczego Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski oraz Fundacji Wychowanie przez Sport – organizatora ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”.VII_MosirGutwinRun_2019_2 VII_MosirGutwinRun_2019_3

Partnerami VII MosirGutwinRun 2019 są Pizzeria DaGrasso, Strefa 21, Miks Meat, Mimi Torek, Hotel Accademia, Fitness Klub Centrum, Salon Komputerowy Render 2000, Skalski Piekarnia & Cukiernia, Agencja Reklamowa KreoGraf, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, Hurtownia Papiernicza Signal, Impuls Gym & Fitness, Galeria Mebli Arkadia, Centrum Rehabilitacji Markmed, Kijanka – Myjnia 24h, Zakład Produkcyjno – Handlowy „Adax”, Gościniec Bałtowski Zapiecek i Bałtowski Kompleks Turystyczny, Ambulatorium Ginekologiczne Gynic.

Patronat medialny nad imprezą sprawują Radio Kielce, Radia Fama, Rekord – Radio Świętokrzyskie, Radio Ostrowiec, Telewizja Ostrowiecka, LTVK Krzemionki, Lokalna.TV, Echo Dnia, Gazeta Ostrowiecka, Świętokrzyskie 7 Dni, CoZaDzien.pl i OstrowiecNews.pl.

Finał imprezy odbędzie się 13 października.