Stylowo, modnie i wygodnie – w Chreptowiczu

chczolo

Stylowo, modnie i wygodnie – w Chreptowiczu furorę robią kanapy z palet! Uczniowie zrobili je w dni wolne od nauki!

Takich stref relaksu, jakie zaaranżował w plenerze przed swoją szkołą Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, można naprawdę pozazdrościć. Modne kanapy z palet, na nich miękkie poduchy, wokół stoliki i pufy – wszystko to samodzielnie wykonane i zorganizowane przez kilkunastoosobową grupę uczniów. Dzięki zaangażowaniu młodzieży wszyscy Chreptusi już od miesiąca z przyjemnością korzystają z ogrodowego umeblowania. Odpoczynek na świeżym powietrzu w gronie kolegów, koleżanek i przyjaciół , do tego ze śpiewem ptaków w tle to bardzo miły relaks zarówno międzylekcyjny, jak i przedlekcyjny i polekcyjny.ch1 ch2 ch3 ch4 ch5 ch6 ch7 ch8 ch9

– Kącik wypoczynkowy dla uczniów naszej szkoły, zrobiony z palet „euro”, to pomysł, który zrodził się już rok temu, ale dopiero teraz możliwości finansowe samorządu pozwoliły na zrealizowanie tego projektu – mówi inicjator i koordynator akcji, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Filip Płatek. – Palety, z których zrobione są kanapy i stoliki, pozyskaliśmy nieodpłatnie. To wielkie ułatwienie dla samorządu uczniowskiego, który nie dysponuje dużymi środkami finansowymi. Za pieniądze zebrane we wcześniejszych akcjach, kupiliśmy farby, poduszki i inne potrzebne rzeczy.
Wreszcie mogliśmy przystąpić do pracy. W sumie pracowała nas trzynastka uczniów, pod okiem doświadczonego w takich sprawach księdza Piotra Sołdygi. Po miesiącu pracy, wreszcie mogliśmy usiąść na naszych wymarzonych kanapach, przy których posadziliśmy ozdobne drzewka.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym kolegom i koleżankom przychodzącym w dni wolne od zajęć dydaktycznych. To jest potwierdzeniem tkwiących w nas ogromnych chęci zrobienia czegoś dla społeczności szkolnej .W sposób szczególny pragnę podziękować:
Natalii Miazdze, Wiktorii Załuskiej i Mateuszowi Ziembie, którzy byli ze mną przez cały miesiąc naszej wspólnej pracy. Do grona pozostałych „sprawców” niespodzianki sprawionej wszystkim Chreptusom należą: Dawid Wosiek, Michał Kopała, Michał Mytkowski, Wiktoria Kiełbasa, Katarzyna Pacholczak, Alicja Kwitek, Julia Szałapska, Wiktoria Załuska, Karol Pocheć i Konrad Wojda.

– Meble z palet robią od pewnego czasu w Polsce furorę. W naszym „Chreptowiczu” nie inaczej –mówi Julia Ordowska, uczennica klasy pierwszej. – „Chreptusowe” strefy odpoczynku w szkolnym plenerze od początku sezonu są mocno oblegane. Przestrzeń zagospodarowana na kącik palet od razu stała się miejscem, do którego chętnie przychodzimy, żeby spędzić każdą wolną chwilę w szkole.

Meble wykonane przez uczniów są nie tylko modne, stylowe i wygodne – to także taki magnes przyciągający do jeszcze mocniejszego zacieśniania więzi właśnie w tym nowo powstałym miejscu – podsumowują nauczyciele LO nr II, dumni ze wspaniałych uczniów i z efektów ich dzieła.

Polecamy również