Słodka kampania Adama Cyrańskiego

DSC04659

Poseł na Sejm RP Adam Cyrański gościł dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Kandydat  z listy Koalicji Obywatelskiej odwiedził Targowisko Miejskie. Dla robiących zakupy oraz sprzedawców przygotowana była niespodzianka. Pan poseł i jego asystenci częstowali pączkami.DSC04656DSC04653DSC04666DSC04667DSC04670DSC04682DSC04679DSC04660DSC04665DSC04668DSC04671

– Od kilku tygodni w różnych zakątkach naszego regionu codziennie rozmawiam z mieszkańcami o ich oczekiwaniach wobec rządzących oraz problemach, z którymi się zmagają. Spotkania wykorzystuję do promocji programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Mówię o naszych planach obniżenia ZUS i podatku PIT, premii za aktywność w wysokości 600 złotych na rękę dla najmniej zarabiających, systemowej pomocy ze strony państwa dla seniorów czy realnej walce ze smogiem – mówi Adam Cyrański.- Przedsiębiorcy są przerażeni kwestią ZUS-u . Bez przerwy są jakieś zawirowania w tym temacie. Ludzie, którzy ciężko pracują przestają już wierzyć rządzącym. Obecnie jest dużo obietnic, które są po pewnym czasie dementowane. Będzie podwyżka ZUS-u. Będzie podwyżka cen egerii, a co z a tym idzie będzie podwyżka cen w sklepach oraz usług. Obecnie rząd bazuje na rynku pracownika, ale to się niebawem skończy. Gdy padną firmy powodem czego będzie wzrost kosztów utrzymania przedsiębiorstw zacznie się bezrobocie. Powstał projekt premii dla przedsiębiorców, ale do tergo konieczne jest przejecie władzy przez obecną opozycję.

Poseł odwiedził już Stąporków, Końskie, Skarżysko-Kamienną, Ostrowiec Świętokrzyski, Staszów, Jędrzejów, Klimontów, Morawicę, Miedzianą Górę oraz Busko-Zdrój. Tam, gdzie się pojawia, rozdaje specjalne gazetki wyborcze, czasem także pączki.

– Wszędzie spotykam się z przyjaznymi reakcjami ze strony mieszkańców i dużym zainteresowaniem ofertą Koalicji Obywatelskiej dla Polski. Ale jest też dużo pytań o pomysł na rozwój województwa świętokrzyskiego. Wtedy opowiadam o mojej koncepcji utworzenia specjalnego programu rządowego Świętokrzyski Okręg Przemysłowy z budżetem 10 miliardów złotych na budowę dróg ekspresowych S73 i S74 oraz przygotowanie strefy inwestycyjnej w Obicach. Przyjmowane jest to z dużą aprobatą. Ludzie dziwią się, kiedy przypominam, że bogaty Śląsk dostanie ekstra 42 miliardy złotych na rozwój, a nasze biedne Świętokrzyskie w ciągu ostatnich czterech lat dostało raptem trzy miliardy złotych i nie zapowiada się, byśmy dostali coś więcej – dodaje Adam Cyrański.

Poseł zapowiada kontynuację objazdu po województwie oraz intensywne spotkania z mieszkańcami aż do ciszy wyborczej.

 

Polecamy również