Wakacje 2019 z MOSiRem

Wakacje_2019_z_MOSiRem_1

Tegoroczne wakacje szkolne rozpoczynaj się już 21 czerwca. W ten dzień Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci i młodzież przede wszystkim na wielkie otwarcie II sezonu na letnich basenach „Rawka od Nowa”! Atrakcji skierowanych do najmłodszych nie zabraknie przez całe wakacje, również na innych obiektach kierowanych przez MOSiR.

Rawka od NowaWakacje_2019_z_MOSiRem_2

Baseny letnie obok Pływalni Rawszczyzna będą czynne do końca wakacji, codziennie w godzinach 10-19. Sporo atrakcji na odwiedzających „Rawkę” czekać będzie podczas zaplanowanego na piątek 21 czerwca otwarcia sezonu. W programie są m.in. konkursy sprawnościowe przygotowane przez MOSiR oraz Fitnes Klub Centrum, występ i animacje taneczne zespołu Szkoły Tańca Progress, aquarobic z elementami tańca dla najmłodszych i dorosłych.

Wakacje na Rawszczyźnie

Pływalnia Rawszczyzna tradycyjnie przygotowała promocję wakacyjną dotyczącą basenów krytych. Jak co roku tańsze będą bilety ulgowe i rodzinne, jak również zorganizowane zostaną cieszące się niezmiennie dużą popularnością kursy nauki i doskonalenia pływania.

Promocja „Wakacje na Rawszczyźnie” trwać będzie od 21 czerwca do 28 lipca. Bilety jednogodzinne ulgowe będą dostępne w cenie 5,50 zł za godzinę (godz. 8-16), a ceny biletów rodzinnych przedstawiają się następująco (cena za godzinę, dostępne od godz. 8): 1 opiekun + 2 dzieci = 17 zł, 1 opiekun + 3 dzieci = 19 zł, 1 opiekun + 4 dzieci = 21 zł, 2 opiekunów + 1 dziecko = 25 zł; 2 opiekunów + 2 dzieci = 28 zł, 2 opiekunów + 3 dzieci = 30 zł.

Pływalnia Rawszczyzna zaprasza w wakacje także do skorzystania z kursów nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży. Ze względu na planowaną w sierpniu dłuższą przerwę technologiczną, zorganizowane zostaną jedynie dwa „turnusy” w lipcu. Pierwszy kurs rozpocznie się 1 lipca, a kolejny 15 lipca. Każdy z nich będzie obejmował dziesięć 45-minutowych zajęć organizowanych w ciągu dwóch tygodni od poniedziałku do piątku. W kursach mogą wziąć udział dzieci minimum z zerówek, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Koszt jednego kursu to 100 złotych dla dzieci zameldowanych na terenie Gminy Ostrowiec Św. i 160 zł dla pozostałych dzieci. Co ważne, jest to koszt całkowity uczestniczenia w zajęciach, ponieważ nie trzeba już dodatkowo nabywać biletów wstępu na basen. Zapisy przyjmowane będą wyłącznie osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna, od poniedziałku 24 czerwca do wyczerpania liczby miejsc. Przy zapisach należy okazać dokument dziecka potwierdzający zameldowanie i wykupić karnet.

Wakacje na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin od 1 lipca do 30 sierpnia organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową oraz w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Tenis na Gutwinie

W dniach od 6 do 14 lipca na korcie tenisowym w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin rozgrywany będzie Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Św. „Gutwin Open 2019”. Pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe „Winner”.

Na Gutwinie jest fajnie!

Tradycyjnie w okresie wakacji w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje dwa pikniki rodzinne „Na Gutwinie jest fajnie!”. Pierwszy zaplanowany został na 14 lipca, a drugi na 11 sierpnia (w godzinach 15-19).

VII MosirGutwinRun 2019

W wakacje odbędą się dwie z sześciu rund cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”. Na 7 lipca zaplanowano start trzeciej rundy, a na 25 sierpnia czwartej rundy. W ramach każdej z rund odbywają się biegi na dystansie 5km (13 lat i starsi) oraz 10km (16 lat i starsi). Wspólnie z biegiem na 5km odbywa się marsz nordic walking na tym samym dystansie. Zapisać można się za pośrednictwem formularza na stronie www.ostrowiecbiega.pl lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Koszt udziału w całym cyklu (6 rund) to 5zł, które należy uiścić odbierając numer startowy służący do elektronicznego pomiaru czasu. Podczas każdej z rund rozgrywane się też biegi dla dzieci – od przedszkolaków (100m), po uczniów najstarszych klasy szkół podstawowych (1km). Udział w nich jest całkowicie bezpłatny, a zapisać można się w biurze zawodów.

Wakacje na Orliku

Na Orliku Ogrody od 1 lipca do 30 sierpnia codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

IX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody

Od 1 do 12 lipca rozgrywany będzie IX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Orlik Ogrody. Turniej rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych – Orlik (2009 i młodsi), Młodzik (2008-2006), Junior (2005-2003), Senior (2002 i starsi). Drużyny składać mogą się z 10 zawodników, przy czym na boisku znajduje się 5 zawodników w polu + bramkarz, a pozostałych 4 tworzy ławkę rezerwowych. Zgłoszenia należy składać do 1 lipca 2019r. w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. przy ul. Świętokrzyska 11 (pokój 2.39), na Orliku Ogrody lub pocztą elektroniczną pod adresem zawody@mosir.ostrowiec.pl. Tego samego dnia o godzinie 14 na Orliku odbędzie się losowanie (obecność przedstawicieli drużyn obowiązkowa). Formularze zgłoszeń dostępne na stronie www.mosir.ostrowiec.pl oraz na Orliku. Udział w turnieju jest bezpłatny (we wszystkich kategoriach wiekowych).

W sierpniu natomiast odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR. Szczegóły wkrótce.

Gratka dla kibiców siatkówki

W dniach od 19 do 21 lipca w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany zostanie towarzyski turniej siatkarskich reprezentacji kobiet Polski, Białorusi i Czech. Bilety na to wydarzenie kosztować mają 25 i 35 złotych (w zależności od sektora). Będzie tez możliwość zakupu karnetu na wszystkie trzy spotkania, w cenie 50 i 70 złotych.

Polecamy również