Galacticos Mistrzami Województwa

galactiocos

Zespół żaków Galacticos Ostrowiec rocznik 2010 wywalczył tytuł mistrzów województwa świętokrzyskiego podczas finałowego turnieju rozegranego w Suchedniowie. Do turnieju finałowego awansowało szesnaście najlepszych drużyn z ośmiu grup ligowych rozgrywek organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Galacticos, prowadzony przez trenera Kamila Chadałę, wywalczył awans z grupy 8, wraz z Wisłą Sandomierz zostawiając w pokonanym polu zespoły Marolu Jacentów, KSZO Ostrowiec Św., KS Tarłów i Strażaka Bidziny.

Finałowy turniej rozegrano na obiekcie Orlicza w Suchedniowie. Galacticos trafił do grupy A, gdzie za rywali miał Koronę Kielce, Świętokrzyską Akademię Sportu oraz Football Academy Jędrzejów. W inauguracyjnym spotkaniu ostrowczanie ulegli ekipie Korony 0:5. Jak się później okazało były to złe miłego początki. W kolejnym meczu zmotywowana ekipa trenera Chadały pokonała Świętokrzyską Akademię Sportu 3:1. Bramki dla Galacticos zdobyli Mateusz Osojca 2 i Filip Kamiński. O wyjściu z grupy decydował mecz z FA Jędrzejów.

Początek spotkania nie układał się po myśli ostrowieckich zawodników, którzy przegrywali 0:1. Na szczęście młodzi adepci piłki nożnej szybko uspokoili grę i konsekwentnie dążyli do sukcesu. Ostatecznie pokonali jędrzejowian aż 5:1. Na listę strzelców wpisali się: Stanisław Burda 2, Kamiński, Osojca oraz Grzegorz Wrona. W ćwierćfinale na Galacticos czekała Korona II Kielce. Mecz był niezwykle zacięty. Ostrowczanie objęli prowadzenie po strzale Osojcy, jednak kielczanie nie odpuszczali i raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Igora Orzechowskiego. Na szczęście Galacticos przetrwał napór rywala, a w końcówce za sprawą dwóch trafień Wrony pozbawił ich chęci walki. Półfinał okazał się rewanżem za mecz grupowy. Korona Kielce przystąpiła do meczu podbudowana triumfem 5:0. Być może to uśpiło ich czujność. Kielczanie objęli co prawda prowadzenie, jednak w końcówce dzięki bramce Aleksa Zdybskiego Galacticos wyrównał i doprowadził do serii rzutów karnych. Tu wojnę nerwów lepiej wytrzymali ostrowczanie, którzy po interwencjach Orzechowskiego oraz po bramkach Kamińskiego, Wrony i Sebastiana Zdyba pokonali kielczan 3:1.

W finale Galacticos zmierzył się z Hetmanem Włoszczowa. Przeciwnicy szli przez rozgrywki jak burza. W sezonie zasadniczym wygrali wszystkie 20 spotkań w lidze, kończąc go z imponującym bilansem bramkowym 137:9. Również  turniej finałowy układał się dla zawodników z Włoszczowy korzystnie, gdyż po 5 spotkaniach dotarli do finału. Tutaj jednak nie sprostali rozpędzonym zawodnikom Galacticos. Najpierw z karnego trafił Kamiński, a następnie wynik meczu zamknął celnym strzałem Wrona. Radości po końcowym gwizdku nie było końca.

W turnieju finałowym w barwach Galacticos wystąpili: Michał Bogdański, Stanisław Burda, Filip Grajcar, Filip Kamiński, Igor Orzechowski, Mateusz Osojca, Grzegorz Wrona, Sebastian Zdyb i Aleks Zdybski. Wkład w sukces mają również zawodnicy, którzy występowali w turniejach ligowych w sezonie zasadniczym – Michał Banaczkowski, Michał Grobelski, Adam Tarnowski, Aleks Strzelczyk, Krzysztof Godzina. Trenerem Mistrzów Województwa w kategorii Żaka Starszego jest Kamil Chadała.
Dodatkowe wyróżnienie indywidualne przypadło w udziale Mateuszowi Osojcy, który przez organizatorów finału został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Na medal spisała się również liczna grupa kibiców – rodziców, która głośnym dopingiem wspierała zmagania swoich dzieci.
W środę w Primo Pizzy odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, podczas którego każdy z zawodników od władz stowarzyszenia Galacticos otrzymał pamiątkową statuetkę, zaś JuraPark Bałtów ufundował dla Mistrzów Województwa kompleksowe wejściówki do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Polecamy również