Akcja „Szkoła Pamięta”

25 października przedszkolaki z Kolorowej Akademii włączyły się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

s1 s2 s3akcjha szkola pamietaPrzedszkolaki odwiedziły cmentarz ostrowiecki przy ul. Denkowskiej. Ten cmentarz jest cząstką dziedzictwa kultury i historii naszego miasta. Pamiętajmy o tym że na tym cmentarzu są pochowani byli włodarze miasta, Burmistrzowie naszego miasta, Prezydenci, zacni Obywatele, osoby zasłużone, weterani powstania listopadowego i styczniowego, uczestnicy I i II Wojny Światowej oraz nasi bliscy. Dzieci przypomniały sobie także jak należy zachować się na cmentarzu i jak pielęgnować pamięć o zmarłych. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii Ostrowca było wielkim przeżyciem Lekcję patriotyzmu przedszkolaki zdały na szóstkę.

Tekst i Foto. PP im. Kolorowa Akademia.

Polecamy również