Na narty już jutro?

narty

Czy uda się otworzyć pierwsze trasy zjazdowe w „Szwajcarii Bałtowskiej” już na ten weekend?
To bardzo prawdopodobne – mówi Monika Pękala z Działu Marketingu Szwajcarii Bałtowskiej. Przez ostatnie kilka dni wykorzystywaliśmy każdy, nawet najmniejszy spadek temperatury poniżej zera, żeby uruchomić armatki. Zakupiony w tym roku nowoczesny system naśnieżania otworzył przed nami możliwość rozpoczęcia prac już jeden stopień poniżej zera, ale oczywiście – im większy mróz tym praca armat bardziej wydajna. Pogoda nas nie rozpieszcza ale robimy co w naszej mocy, by uruchomić stację jak najszybciej.
Ostateczną decyzję, czy otwieramy stok już w ten weekend podamy na naszej stronie www.szwajcariabaltowska.pl oraz na naszych profilach społecznościowych najpóźniej jutro czyli w sobotę 7 grudnia do godz. 8:00 rano.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort narciarzy. Wszystko zależy od śnieżenia w nocy z piątku na sobotę. Trasy uruchomimy tylko wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że spełnią oczekiwania narciarzy. Trzymajcie więc kciuki i miejmy nadzieję – do zobaczenia na stoku – dodaje Monika Pękala.

Planowane jutrzejsze otwarcie stacji narciarskiej dotyczy dwóch tras zjazdowych: nr 1 i nr 2 obok wyciągów orczykowych. Podgląd z kamer na żywo dostępny pod linkiem – https://www.szwajcariabaltowska.pl/stacja/kamerki/

Stacja Narciarska „Szwajcaria Bałtowska” jest częścią znanego w kraju Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Tuż obok stoku znajduje się bajkowa Wioska Świętego Mikołaja, gdzie urzęduje Mikołaj razem ze swoimi zabawnymi elfami. W tym miejscu czeka na dzieci mnóstwo niespodzianek: Świąteczne Kino 5D, Kraina Królowej Lodu, czy szkoła elfów czyli kreatywne zabawy dla najmłodszych i nie tylko.

Polecamy również