Ponad sześciuset pływaków

DSC07670

Na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowane są Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w Pływaniu na basenie 25-metrowym. Impreza zgromadziła na starcie ponad sześciuset zawodników i zawodniczek z ponad stu klubów z całego kraju.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechała cała czołówka polskiego pływania wraz z medalistami zakończonych niedawno w Glasgow Mistrzostw Europy na krótkim basenie. Na ostrowieckim basenie powinniśmy zatem zobaczyć autorki pierwszego w historii polskiego pływania złotego medalu sztafety seniorów wywalczonego na wielkiej imprezie międzynarodowej – Alicję Tchórz (indywidualnie również brązowa medalistka na 50 m stylem grzbietowym), Dominikę Sztanderę, Kornelię Fiedkiewicz i Katarzynę Wasick, które w Glasgow święciły triumf na dystansie 4×50 m stylem zmiennym. O laury mistrzostw kraju na Rawszczyźnie walczyć też będą złoty medalista z Glasgow na dystansie 200 m stylem grzbietowym Radosław Kawęcki, brązowy medalista na 100 m stylem motylkowym Marcin Cieślak oraz Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski i Jakub Kraska – srebrni medaliści w sztafecie na dystansie 4×50 m stylem dowolnym.

Z uwagi na 90 – lecie KSZO Ostrowiec zabiegaliśmy o organizację dużych imprez sportowych w naszym mieście – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Piotr Węglewicz. – Wiosną organizowaliśmy Grand Prix seniorów, dwa tygodnie temu Mistrzostwa Polski 14-latków, a teraz rozpoczynamy Zimowe Mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów. Mamy duże doświadczenie w organizacji tego typu imprez sportowych. Powierzenie nam zawodów sportowych wysokiej rangi świadczą o ogromnym zaufaniu do nas władz Polskiego Związku Pływackiego. Duża w tym zasługa pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy starają się, żeby wszystko było dopięte perfekcyjnie. Z uwagi na dużą ilość uczestników oraz przybyłych z tej okazji do Ostrowca gości jest to bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne, ale mamy doświadczenie w organizacji dużych sportowych imprez. W zawodach wezmą udział zawodnicy KSZO Ostrowiec i liczymy na ich dobre występy. Nasi pływacy ciągle poprawiają swoje wyniki życiowe i pływają coraz lepiej.

Na swojej pływalni zaprezentują się też gospodarze. Trenerzy KSZO zgłosili do mistrzostw 10-osobową kadrę 17-latków, którzy oprócz klasyfikowania w kategorii junior 17-18 lat będą też rywalizować o laury w kategorii senior. Na Pływalni Rawszyczna zaprezentują się zatem Oliwia Kurasińska, Bartosz Barański, Michał Klimas, Jan Król, Dawid Majsak, Bartosz Świątek, Dominik Bielawa, Wiktor Rajca, Marcin Kesler, Jakub Wilk. Ostrowczanie podczas mistrzostw wystawią trzy drużyny sztafetowe.

Polecamy również