W trosce o zwierzęta pokaz laserowy zamiast wybuchu fajerwerków

DSC07684

DSC07681DSC07686Jutro o godzinie 16 na Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim z udziałem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego oraz Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak rozpocznie się wigilia miejska. Będą występy artystyczne, wspólne łamanie opłatkiem i świąteczne życzenia. Grudzień upłynie pod znakiem imprez organizowanych w Ostrowcu. Przed nami jeszcze Sylwester na Rynku oraz Dzień Seniora.

– W tym roku w noc sylwestrową wprowadzamy pewną zmianę – mówi wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios. – Zamiast fajerwerków odbędzie się pokaz laserowy. Robimy to w trosce o zwierzęta, których takie wybuchy stresują. Po prostu idziemy z duchem ekologii. Pokaz laserowy w noc sylwestrową będzie na pewno imponujący.

– Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach miejskich organizowanych na Rynku – dodaje wiceprezydent Ostrowca Dominik Smoliński. – Atrakcji nie zabraknie.

– Do końca tego roku i na początku przyszłego roku na pewno bardzo dużo będzie się działo w naszym miecie – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jacek Kowalczyk. – Jutro wigilia na Rynku. Będą występy artystyczne, świąteczne życzenia, łamanie opłatkiem. Harcerze przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Będzie bożonarodzeniowy kiermasz. Sylwester na Rynku bez fajerwerków, ale na pewno bardzo atrakcyjny. Wystąpią DJ Gomezzz oraz Master Team. O godzinie 24 życzenia noworoczne. Zabawa będzie udana i na pewno bezpieczna. 27 grudnia czeka nas jeszcze Miejski Dzień Seniora, który odbędzie się w stylu góralskim. 12 stycznia Finał Wielkiej Orkiestry Pomocy, który w tym roku odbędzie się wyjątkowo na dziedzińcu Miejskiego Centrum Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Mafia. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również