Od dzisiaj bilety znowu u kierowcy

bilety znowu u kierowcy

Od dzisiaj, po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa pasażerowie korzystający z autobusów komunikacji miejskiej mogą znowu kupować bilety u kierowców.

– Sprzedaż biletów u kierowców została wstrzymana dokładnie 15 marca tego roku – mówi prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Ostrowcu Jarosław Kateusz. –  Było to spowodowane względami bezpieczeństwa. Od dzisiaj tj. od 1 października na próbę ponownie wznawiamy sprzedaż biletów w autobusach. Chcemy sprawdzić jakie będzie zainteresowanie ze strony pasażerów. Jednocześnie zachęcam do kupowania biletów w kioskach i przy pomocy aplikacji.20201001_125536 20201001_122109 zbiletem_bilet

Więcej o aplikacji dzięki, której kupisz bilet MZK.

Informujemy naszych pasażerów, że od 1 lipca 2020 roku bilety MZK w Ostrowcu Świętokrzyskim dostępne są w darmowej aplikacji zbiletem. Aplikacja dostępna na smartfony z systemem Android oraz Apple iOS jest bardzo czytelna i intuicyjna. Umożliwia wykonanie płatności za pomocą kilku metod od Google Pay ™, Apple Pay ™ czy Blika zaczynając, po płatność każdą kartą płatniczą Visa i MasterCard oraz szybkie przelewy internetowe.

Coraz więcej pasażerów transportu publicznego w Polsce kupuje bilety w aplikacjach mobilnych, które są wygodne i proste w obsłudze. W aplikacji zbiletem wybrany przez siebie bilet kupimy szybko i bezpiecznie bez konieczności dodawania karty płatniczej w aplikacji.
Z kolei zwolennicy płatności Blikiem zyskują możliwość szybkiego płacenia bez przepisywania kodu. Bilety okresowe, imienne będziemy kupować w sklepie internetowym www.zbiletem.pl,
a bilety jednorazowe bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Bilety imienne, np. miesięczne możemy kupić również dla innej osoby, np. dla dziecka czy przyjaciół. W aplikacji zbiletem w Ostrowcu Świętokrzyskim dostępne będą wybrane bilety okresowe oraz jednorazowe.

Aby zacząć korzystać z aplikacji mobilnej, po jej pobraniu wystarczy wpisać swój numer telefonu. Bilet pojawia się w aplikacji bezpośrednio po zakupie. Podczas kontroli wystarczy pokazać kontrolerowi bilet na ekranie smartfona. Cały proces zakupu biletu jest przyjazny dla użytkownika. Aplikacja zbiletem działa już w kilkudziesięciu miastach w Polsce, między innymi w Rzeszowie, Kaliszu, Gnieźnie, Słupsku czy Tarnowie.

Polecamy również