Świąteczny czas w Przedszkolu nr 21.

swiateczny czas pp 21

p1p2p3p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy i wyjątkowy okres w roku, szczególnie cieszą się z niego najmłodsi. W Przedszkolu Publicznym nr 21 już od pierwszych dni grudnia dzieci aktywnie przygotowywały się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywały piękne prace i dekoracje świąteczne, którymi ozdobiły całe przedszkole, uczyły się wierszy i piosenek, piekły pierniki, ubierały choinki w swoich salach. W czasie zajęć przedszkolaki poznawały symbole, tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia, rozmawiały o pomocy innym, o dobrych uczynkach, o wzajemnym szacunku i miłości do drugiego człowieka. Poprzez prowadzone działania dzieci uczyły się, że podczas Świąt prezenty i upominki są miłe, ale nie najważniejsze. Ważni są ludzie i to, co dla nich robimy, ważna jest integracja w działaniu na rzecz innych, bo „miłość się mnoży, kiedy dzielimy się dobrem z innymi”.

W okresie przedświątecznym w Przedszkolu 21 wiele było niecodziennych wydarzeń
i działań. Przedszkolaki wzięły udział w challengu „Czytamy Kubusia dla Szymusia”. Święty
Mikołaj, który odwiedził dzieci przeczytał fragment ponadczasowej i uwielbianej przez wszystkich książki „Kubuś Puchatek”, a zebrane pieniądze przeznaczone zostały na leczenie chłopca z wadą serca.

Przedszkolaki włączyły się w IV świąteczną akcję charytatywną Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc” na rzecz społeczności lokalnej, której celem było zebranie środków na doposażenie Punktu Poboru Krwi Stacji Krwiodawstwa oraz Laboratorium Diagnostycznego w ostrowieckim szpitalu. Dzieci wykonane przez siebie ozdoby choinkowe, świąteczne kartki i stroiki oraz smaczne i kolorowe pierniczki zaniosły do swoich domów i przy szczodrym wsparciu Rodziców, którzy docenili wysiłek dzieci włożony w ich wykonanie, zakupiliśmy kalendarze – cegiełki do każdej przedszkolnej sali, które będą przez cały 2021 r. przypominały nam o udziale w tym przedsięwzięciu.

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym. W tym roku, w dobie pandemii spotkania świąteczne odbywać się będą w mniej licznym gronie. Dla najbliższych, sąsiadów, przyjaciół, starszych i samotnych osób dzieci z Przedszkola 21 wykonały kartki świąteczne w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Pamiętając o innych i obdarowując ich kartkami świątecznymi przedszkolaki w pełni zrealizowały cel akcji, którym było budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych.

Boże Narodzenie to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu – dzieci i nauczycieli, nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Mimo, że każda grupa kolęduje w swojej sali jest jak zwykle równie pięknie i uroczyście. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, świąteczne inscenizacje i tańce wprowadziły wszystkich w ciepłą, magiczną atmosferę.

Dzieci i pracownicy Przedszkola Publicznego nr 21 składają wszystkim mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy, aby w te Święta wszyscy pamiętali o wartościach takich jak miłość, zrozumienie i potrzeba pomagania drugiemu człowiekowi.

Polecamy również