Serca na nakrętki

serca na nakretki

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zakupiła trzy pojemniki do zbierania przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego nakrętek wykonanych z tworzyw sztucznych. Ideą tych pojemników jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, że odpady, w tym przypadku plastikowe nakrętki mają realną wartość, a środki finansowe pozyskane w ten sposób można słusznie wykorzystać. Obsługą pojemników zajmie się jedna z ostrowieckich fundacji (Fundacja Kolorowe Motyle – umowa w trakcie zawierania), która zebrane środki finansowe przeznaczać będzie na cele charytatywne i pomoc mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pierwsze serce zostało już zamontowane na terenie Osiedla Ogrody przy ulicy Dziewulskiego (w rejonie PP nr 19 i PSP nr 5). Drugie serce zostało zamontowane przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Aktualnie analizujemy jeszcze lokalizację trzeciego serca. Chcemy, aby pojemniki spełniały swoją rolę i były łatwo dostępne dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Jeżeli mieszkańcy do tej idei podejdą entuzjastycznie nie wykluczamy zakupu i montażu dodatkowych pojemników na terenie miasta.

Koszt jednego serca wynosi 2860 zł brutto. Pojemność pojemników wynosi ok 0,5 m3. Wykonane są ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie i pomalowane w kolorze, jednoznacznie identyfikującym z miastem Ostrowiec Świętokrzyski. Dodatkowo na sercach umieszczony jest logotyp „Ostrowiec Świętokrzyski Miasto od Nowa” Na sercach istnieje również możliwość montażu informacji np. na jaki cel zostaną przeznaczone środki finansowe pozyskane z zebranych nakrętek.

 

Polecamy również