DZIECIĘCE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU NR 7 ,,W KRAINIE LODU”

pczolo

,,Kraina lodu” to film, który pokochały wszystkie dzieci na całym świecie. Nic dziwnego , bo zawiera on w sobie wszystko czego oczekują od niego mali widzowie. Wartką akcję, piękną szatę graficzną, wpadające w ucho piosenki oraz sympatycznych bohaterów.  Kierowani tymi zaletami filmowej bajki zaproponowaliśmy naszym przedszkolakom ,,Dziecięce czytanie – W krainie lodu”.

Wprowadzeniem do niezwykłej podróży było krótkie przypomnienie treści bajki a w szczególności jej bohaterów. Zrobiła to pani dyrektor Anna Kuligowska weryfikując przy okazji pamięć przedszkolaków o tym filmie Wolta Disneya . Wiedza okazała się duża. Na zainscenizowanej scenie pojawiły się więc główne postacie: Anna, Elsa, renifer Sven, niesforny Krisstof i bałwanki. Wszystkie one zachwyciły przedszkolaków. Atmosferę bajki podkreślił oczywiście taniec dziewczynek z szarfami do piosenki ,,Mam tę moc”.

W takim klimacie rozpoczęliśmy ,,Dziecięce czytanie”. Na miękkiej sofie zasiadały czytające dzieci ze swoimi wychowawczyniami. Wybrane przedszkolaki z grupy z ,,Leśnych duszków” z panią Kingą Skrzyńską zaprezentowała wiersz ,,Zima”. ,,Misie” z panią Mileną Soboń przeczytały książkę ,,Odwagi zajączku” autorstwa Nicole Kinnear. Od grupy ,,Podróżników” usłyszeliśmy tekst ,,Najsmaczniejsza zupa na świecie” – Susanny Isern czytanej z panią Anną Sarną. Pięknie zaprezentował się Wojciech Kogut interpretując tekst ,,Królowej Śniegu” H.CH. Andersena z panią Marzanną Mazur. Wojtek już nie po raz pierwszy brał udział w takim wydarzeniu. Wraz z rodzicami mogliśmy oglądać go i słyszeć podczas czytania organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest więc prawie ,,weteranem” czytania.

Chwilą na odprężenie była wspólna zabawa do piosenki ,,Bałwankowa rodzina” oraz pokaz umiejętności tanecznych najmłodszych uczestników koła tanecznego z naszego przedszkola do utworu ,,Ręce w górę” zatańczonego z pomponami.popularne czytaniep1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p13 p14 p15 p16 p17 p18 p19 p20

Zakończeniem spotkania była nasza ulubiona zumba tańczona tym razem do piosenki ,,Mam tę moc”.

Zainteresowanie dzieci tym spotkaniem było ogromne. Cisza panująca na sali podczas prezentacji tekstów przez przedszkolaki była zadziwiająca. Dzieci wdrożone do systematycznego słuchania czytanych im w naszym przedszkolu bajek, opowiadań, wierszy dają efekty. Nie ma znudzonych słuchaczy są ,,mali pasjonaci literatury”. Niech tak zostanie.

Tekst i Foto PP nr 7

Polecamy również