Realizacja Projektu Edukacyjnego JANINKA NA GÓRSKIM SZLAKU w Przedszkolu nr 15

pczolo

W ostatnich dniach lutego przedszkolna społeczność z PIĘTNASTKI na osiedlu Ogrody realizowała ciekawy projekt pod hasłem: Janinka na górskim szlaku. Finalne zajęcia w ramach cyklu PORA NA KĄCIK DYREKTORA poprowadziła dyrektor placówki Edyta Kowalska, która zaprosiła każdą grupę w inną podróż po górskich szlakach. Dzieci trzyletnie WESOŁE MISIE poznawały Tatry, oglądały ludowy strój góralski oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej Górska wspinaczka.projekt pp 15p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p11 p12 p16

Przedszkolaki z grupy II SMERFY pojechały wraz z Janinką w Alpy, zobaczyły, jak wygląda turysta na górskim szlaku i w co powinien być ubrany. Z kolei dzieci 4- 5 letnie z grupy III BIEDRONKI zwiedzały z Janinką Himalaje, dowiedziały się, że górska pogoda może być zmienna i nieprzewidywalna, a zwieńczeniem ich aktywności była zabawa ruchowa: Widzę coś.

Starszaki PSOTKI I ŚMIESZKI z grupy IV wyruszyły w egzotyczną podróż do Ameryki Południowej, aby poznać Andy, dzieci rozmawiały o różnorodnych smakach potraw góralskich oraz wesoło bawiły się w aktywności ruchowej: Gdzie jest owieczka?

Celem zajęć było zaznajomienie przedszkolaków z takimi pomocami edukacyjnymi jak: mapa, globus, atlas, przewodnik, plansze, jak również uświadomienie dzieciom położenia gór, o których była mowa w projekcie. Zajęcia zostały wzbogacone o słownictwo zaczerpnięte z języka angielskiego, ściśle skorelowane z tematyką zajęć: sheep, mountains, weather, które to słówka zostły utrwalone przez panią anglistkę na zajęciach językowych w placówce.

-Podejmując realizację powyższych działań, staraliśmy się rozwijać u dzieci kompetencje kluczowe, takie jak: porozumiewanie się w językach obcych, umiejętność uczenia się oraz położyliśmy nacisk na kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich. – mówi dyrektor Edyta Kowalska.

Tekst i foto PP nr 15

Polecamy również